اخبار

نشست خبری رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان میبد با اصحاب رسانه و خبرنگاران برگزار شد

نشست خبری رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان میبد با اصحاب رسانه و خبرنگاران برگزار شد
سید احمد علایی در نشستی با حضور خبرنگاران شهرستان از وضعیت جامعه کارگری و کارفرمایی میبد سخن گفت.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان میبد؛ سید احمد علایی رئیس این اداره در نشست به تشریح برخی وظایف و فعالیت‌های وزارت‌خانه و زیرمجموعه آن در شهرستان پرداخت و گفت: مجموعه‌ای از ادارات و برخی بانکهای زیرمجموعه شورای هماهنگی رفاه در خصوص تعاونی‌ها، صیانت از نیروی کار و تنظیم روابط کارگر و کارفرمایان در بخشهای مختلف این حوزه فعالیت دارد.
وی افزود: در شهرستان میبد بیش از ۲۲هزار و ۱۲۱ نفر بیمه‌‌شده‌ی اجباری داریم و ۳۸هزار و ۴۳۸ نفر نیز تحت تکفل هستند و از این تعداد، حدود ۲۰۰ نفر بیمه‌ی بیکاری دریافت می‌کنند.
رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان میبد بیان داشت: در کل ۷۰ درصد جمعیت شهرستان بیمه کار و کارگری هستند و تعداد جویندگان کار نیز طی سال‌های اخیر در شهرستان میبد کمتر شده است.
وی افزود: در شهرستان میبد ۱۶۳ طرح روستایی به مبلغ ۲۲میلیارد تسهیلات مشاغل روستایی پرداخت شده است. در بخش مشاغل خانگی نیز ۵۶۶ شغل مستقل داشته ایم.
علایی در خصوص بازرسی از کارگاه‌ها گفت: ۳۳۷ مورد بازرسی ادواری و ۱۸ مورد حادثه بررسی شده، و بیش از ۴۰۰ مورد بررسی درخواست بازنشستگی مشاغل سخت و زیان‌آور داشتیم که ۲۴۷ مورد در کمیته بدوی رسیدگی شده و رای صادر شده است.
وی ادامه داد: در مورد آینده‌پژوهشی صنعت و استقرار صنایع پاک آماده‌ی هرگونه همکاری هستیم و این امر نیازمند حضور افراد پیشران در این زمینه می‌باشد.
این مسوول از شرکت‌ تعاونی زیلوبافان میبد بعنوان تعاونی با قدمت زیاد و با سابقه قبل از انقلاب، یاد کرد و گفت: زیلوبافان مشکل بیمه یارانه‌ای دارند، تامین اجتماعی و میراث فرهنگی باید در این زمینه ورود کنند تا مشکل بیمه زیلوبافان حل شود.

نشست خبری رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان میبد با اصحاب رسانه و خبرنگاران برگزار شد

۱۶ آبان ۱۴۰۰ ۱۰:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید