اخبار

نخستین جلسه شورای عالی اشتغال در دولت سیزدهم به ریاست رئیس جمهور/ تصویب 20 مصوبه برای تسهیل و تحقق برنامه ملی ایجاد اشتغال + فیلم

نخستین جلسه شورای عالی اشتغال در دولت سیزدهم به ریاست رئیس جمهور/ تصویب 20 مصوبه برای تسهیل و تحقق برنامه ملی ایجاد اشتغال + فیلم
اولین جلسه شورای عالی اشتغال در دولت سیزدهم به ریاست آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی عصر امروز (پنج‌شنبه) و با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در اولین جلسه شورای عالی اشتغال در دولت سیزدهم مهمترین وظیفه دولت را در مقطع کنونی رفع دغدغه مردم و جوانان در زمینه اشتغال دانست. 

رییس جمهور همچنین تهیه بانک اطلاعاتی بیکاران و شاغلان و شناخت توانایی های افراد بیکار را از ضرورت‌های جنبش ایجاد شغل برشمرد.

رئیس‌جمهور گفت: بخش خصوصی باید در این جنبش میدان دار باشد. 

در نخستین جلسه شورای عالی اشتغال در دولت سیزدهم ابتدا وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گزارشی از وضعیت اشتغال و بیکاری در کشور ارائه کرد. 

رئیس جمهور پس از استماع سخنان اعضای شورای عالی اشتغال در مورد موانع و مشکلات پیش روی ایجاد اشتغال در کشور و راهکارهای رفع آن گفت: ما برای رفع مشکل بیکاری در کشور نیازمند ایجاد جنبش اشتغال در کشور هستیم. 

دکتر حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی هم  در پایان این جلسه به زیست بوم  ایجاد زیست بوم ملی ایجاد اشتغال در کشور اشاره کرد .

وی گفت : این زیست‌بوم متضمن دو بخش است. یک بخش روش های ایجاد اشتغال و بخش دوم هماهنگی‌هایی است که باید بین دستگاه‌های مختلف اتفاق بیفتد تا اشتغال مورد نظر ایجاد شود.

در اولین جلسه شورای عالی اشتغال در دولت سیزدهم از زیست‌بوم اشتغال کشور با هدف ایجاد سالانه به طور میانگین یک میلیون شغل رونمایی شد. این زیست‌بوم ۲ الزام در زمینه تکنیک‌ها و روش‌های ایجاد اشتغال و ایجاد و هماهنگی در سطح کلان برای عملیاتی شدن ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های کشور در راستای اشتغال آفرینی دارد.

زیست‌بوم اشتغال، ۲ گروه افراد بیکار و افراد فاقد شغل شایسته را به عنوان مخاطب در نظر دارد و تلاش می‌کند برای افراد بیکار شغل ایجاد کرده و وضعیت شغلی افراد فاقد شغل شایسته را نیز بهبود بخشد.
همچنین در این جلسه ۲۰ مصوبه در راستای تسهیل و تحقق برنامه ملی ایجاد اشتغال به تصویب رسید.

 

 
۹ آبان ۱۴۰۰ ۱۳:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید