اخبار

عبدالملکی: مطالبه گری ، راهبرد اصلی سازمان سازمان بهزیستی است

عبدالملکی: مطالبه گری ، راهبرد اصلی سازمان سازمان بهزیستی است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: مطالبه گری برای پیگیری احقاق حقوق مجموعه های تحت پوشش سازمان بهزیستی، باید جزء سیاست‌ها و رویکردهای اصلی باشد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، دکتر حجت الله عبدالملکی در آئین معارفه و تکریم رئیس سازمان بهزیستی کشورتاکید کرد: افرادی که منصوب می‌شوند، باید بلافاصله کار خود را شروع کنند.
وی به اهمیت سازمان بهزیستی اشاره کرد و گفت : به رغم اینکه در دولت سیزدهم تاکید شده، مراسم معارفه برگزار نشود و از تشریفات کاسته و بر روی کارهای اصلی تمرکز شود اما با توجه به اهمیت وظایف و نقش محوری این سازمان در حمایت از اقشار آسیب دیده، لازم بود نشستی با همکاران سازمان بهزیستی در مرکز ، استان ها و افراد مرتبط با آن برگزار شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راهبرد جدید سازمان بهزیستی را ایجاد حیات و معیشت طیب و پاک، برای گروه‌های مخاطب ، عنوان کرد و گفت : مخاطبان سازمان بهزیستی، جزء مهمترین اقشار در کشور به شمار می روند.
وی، نام وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی را وزارت مردم خواند وتصریح کرد : بیش از ۶۰ میلیون نفر از مردم عزیز ایران، مخاطب این وزارتخانه هستند که حق آنها به صورت کامل ادا نشده است.
عبدالملکی،اظهار داشت: مخاطبان اصلی سازمان بهزیستی، افراد دارای معلولیت، آسیب دیدگان اجتماعی، محرومین و نیازمندانی هستندکه در کمیته امداد امام خمینی (ره)، نیز حضور دارند.
وی، با تاکید براینکه باید هر چه در توان داریم برای کمک به مخاطبان جامعه هدف به کار بندیم، افزود: نگاه کلان این است که مشارکت مردم و خیرین نیز در این حوزه جلب شود.
عبدالملکی تصریح کرد : در ادبیات دینی، کمک به هم نوع و گروه های مستضعف، جایگاه بسیار بالایی دارد و ایران نیز مشحون از جمعیت خیر است که باید از این ظرفیت و فرصت برای ایجاد حیات طیب استفاده کرد.
وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی، هم افزایی با دستگاه هایی که ماموریت های متناظری در این زمینه دارند مانند کمیته امداد امام (ره) ، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و ... را ضروری دانست.
وی، با بیان اینکه برای احقاق حقوق معلولین به کسی التماس نمی‌کنیم ، افزود : در این زمینه، با توجه به قوانین بسیار خوبی که وجود دارد ولی معطل مانده می توان، لایحه ای به منظور احقاق حقوق افراد تحت پوشش این سازمان تهیه و تقدیم مجلس کرد.
عبدالملکی، با بیان اینکه اجرا نشدن قانون ، مهمترین مسئله در کشور است بیان داشت: رئیس جدید سازمان بهزیستی کشور، موظف است اجرای قوانین این حوزه را به صورت جدی پیگیری کند.
وی، با اشاره به معیارهای انتخاب رئیس سازمان بهزیستی کشور، گفت : بر اساس معیارهای ابلاغ شده از سوی رئیس محترم جمهوری به همه اعضای دولت ، انقلابی، کارآمد، دست پاک، فساد ستیز و مردمی بودن از جمله این معیارها به شمار می رود که در این انتصاب نیز مدنظر قرار گرفته است.
عبدالملکی، با بیان اینکه ما موظف هستیم این پنج معیار را تا پایین‌ترین سلسله مراتب در انتصابات رعایت کنیم، افزود : در انتخاب رئیس سازمان بهزیستی کشور، معیار ششمی هم افزوده شده و آن اینکه فرد منتخب، حتماً باید متعلق به همین سازمان باشد و مسائل و دردهای این مجموعه را درک کندو با شرایط جامعه هدف نیز آشنا باشد.
وی، اظهار داشت: دکتر قادری، از نیروهای بهزیستی هستند و مدتی را به عنوان مدافع حرم خدمت کرده‌اند و از مجاهدین انقلاب اسلامی به شمار می‌روند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه دکتر قادری چند ویژگی را به صورت همزمان دارد اظهار داشت: ویژگی اول، تواضع است که قطعاً این ویژگی در تعامل با گروه های مخاطب از قبیل معلولین و آسیب‌دیدگان اجتماعی، بسیار لازم است.
عبدالملکی، توضیح داد: ما در این سازمان به فردی احتیاج داریم که بتواند نوکری این جامعه را بکند و این را برای خود افتخاری بداند.
وی تصریح کرد : دکتر قادری در عین تواضع، فردی مقتدر ، قاطع و مدبر است و ما به چنین شخصیتی که برآمده از جامعه بهزیستی باشد، نیاز داریم تا بتواند این سازمان را هدایت و رهبری کند.
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه رئیس جدید سازمان، فردی مجاهد و بسیار پرکار است، اظهار داشت: وی در بنیاد مستضعفان، مدیرعامل یکی از هلدینگ ها ی بسیار مهم و بزرگ بود که بسیار پرتلاش و پرکارظاهر شدند، به گونه‌ای که جهش یکی از بزرگ‌ترین هلدینگ ها در این بنیاد و در همین سال‌های اخیر و در مدیریت وی صورت گرفت.
عبدالملکی، با بیان اینکه دکتر قادری، جایگزین فردی می شود که بسیار شبیه خودشان است، افزود: دکتر قبادی دانا، از مدیران پر افتخار کشور به شمار می روند و در این سال‌ها، زحمات زیادی را برای این سازمان کشیده اند.
وی، خطاب به رئیس جدید سازمان بهزیستی کشور گفت: وظیفه شما در این سازمان، بسیار سنگین است و به رغم همه خدمات ارائه شده، هنوز نیازمندی‌ها و عقب افتادگی های بسیار زیادی در این حوزه وجود دارد .
عبدالملکی، با بیان اینکه سازمان بهزیستی کشور، پشتیبانی قاطع جامعه خیرین کشور را خواهد داشت، تصریح کرد: این سازمان ، پشتیبانی ۲۲ هزار نفر از کارکنان شریف، جهادی و انقلابی سازمان بهزیستی کشور، معاونین وزارتخانه و روسای سازمان های تابع را نیز خواهد داشت.
و زیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه من هم در مقام وزیر، پشتیبان کامل شما خواهم بود ، اظهار داشت : به عنوان یکی از اعضای هیئت وزیران اعلام می‌کنم که پشتیبانی هیئت وزیران را به صورت کامل خواهید داشت.
وی، خطاب به رئیس جدید سازمان بهزیستی گفت: هر جا که لازم شد باید پیگیری‌ها انجام و مصوبه لازم گرفته شود.
 
۹ آبان ۱۴۰۰ ۱۳:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید