اخبار

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

برگزاری مسابقات قرآن کریم در رشد و توسعه فعالیت‌های قرآنی کارگران موثر است

عماد تشکری, تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد, مسابقات قرآن ویژه جامعه کار و تلاش استان یزد
عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در مراسم افتتاحیه پانزدهیمن دوره مسابقات قرآن کریم جامعه کار و تلاش استان گفت: هفته وحدت فرصت مناسبی برای همگرایی و همبستگی هرچه بیشتر مسلمانان جهان است و اهتمام ویژه ای برای اجرای برنامه‌های فرهنگی مشترک باید صورت گیرد.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد؛ عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در مراسم افتتاحیه پانزدهیمن دوره مسابقات قرآن کریم جامعه کار و تلاش استان گفت: هفته وحدت فرصت مناسبی برای همگرایی و همبستگی هرچه بیشتر مسلمانان جهان است و اهتمام ویژه ای برای اجرای برنامه‌های فرهنگی مشترک باید صورت گیرد.
وی ادامه داد: برگزاری مسابقات قرآن کریم در رشد و توسعه فعالیت‌های قرآنی در واحدهای تولیدی و در بین جامعه کار و تلاش مؤثر است. این مسابقات می تواند استعدادهای قرآنی در بین کارگران را شناسایی و فرصت حمایت از این قشر شریف را برای کارفرمایان فراهم سازد. البته حضور در مسابقات خود به نوعی برگ برنده‌ای برای افراد محسوب می‌شود که توفیق تلاوت قرآن و آموزش آن را کسب کرده‌اند.
تشکری با اشاره به هفته وحدت خاطرنشان کرد: این هفته نیز از این جهت ارزشمند است که متأسفانه در جهان امروز عده‌ای به دنبال تفرقه‌افکنی و نفاق هم بین ادیان مختلف و هم مردم تابع یک شریعت هستند، لذا هفته وحدت فرصت مناسبی برای همگرایی و همبستگی مسلمانان جهان است و باید به برنامه‌های فرهنگی که نقطه مشترک همه مسلمانان و به وحدت تأکید بیشتری دارد، توجه شود.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به اینکه اکنون در فضای مجازی حجم اطلاعات زیادی ردل و بدل می شود که تشخیص درست و نادرست را مشکل کرده است گفت: قرآن مجید مسیر درست را به انسان نشان می دهد و خوش به حال افرادی که حافظ کلام الله هستند و می‌توانند در هدایت جامعه به مسیر درست نقش مؤثری ایفا کنند.
وی با اشاره به اینکه رشد و توسعه قرآن کریم در جامعه مشکلات را کاهش و حل می کند تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم علاوه بر تلاوت آیات کلام الله به تدبر و عمل به قرآن کریم در جامعه مؤثر واقع شویم.
۲۶ مهر ۱۴۰۰ ۱۱:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید