اخبار

عبدالملکی در شهرستان مارگون: نیازمندی‌های مناطق محروم، متراکم شده است

عبدالملکی در شهرستان مارگون: نیازمندی‌های مناطق محروم، متراکم شده است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سفرهای استانی، فرصتی برای دولت و مسئولان استان‌ها فراهم می‌کند تا بتوانند مشکلات را شناسایی و رفع کنند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد، دکتر حجت‌الله عبدالملکی در جریان سفر به این استان  با حضور در نشست شورای اداری شهرستان مارگون اظهار داشت: به نیابت از رئیس‌جمهوری به روستای آبسردان سفلی نیز سفر کردم و با محرومیت و مشکلات منطقه آشنا شدم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سفرهای استانی رئیس جمهوری را  فرصتی مهم، ارزشمند و گره‌گشا دانست و تاکید کرد: ایشان کار خود را از مناطق محروم‌تر آغاز کرده‌اند که امیدوارم به نتایج ملموس‌تری دست یابیم.
عبدالملکی بیان کرد: متاسفانه سفرهای استانی در شرایطی انجام می‌شود که دولت به لحاظ مالی به شدت در تنگنا قرار دارد، طی ۸ سال گذشته کاری که باید انجام می‌شد، صورت نگرفته و نیازمندی‌ها به شدت متراکم شده، اما دولت مصمم است هر طور شده منابع را تامین و قدم‌هایی در خور مردم مناطق محروم کشور  بردارد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امشب در نشست هیات دولت، مطالب و نکات مربوط به مارگون را مطرح می‌کنم، در حوزه آموزش نیز تلاش می‌کنیم به دانشگاه پیام‌نور فضای مناسبی اختصاص یابد.
وی با بیان این که در ارتباط با مدارس کانکسی و کپری مصوبه‌ای خواهیم داشت، تصریح کرد:  قول می‌دهم که یک مرکز فنی و حرفه‌ای ظرف ۸ ماه آینده ایجاد ‌شود تا  به حوزه مهارت‌آموزی و اشتغال منطقه کمک کند.
عبدالملکی با اشاره به ظرفیت‌های مارگون در حوزه گیاهان دارویی، شیلات، کشاورزی، دامداری و مشاغل خُرد گفت: هر چقدر بتوانیم مشاغل خُرد را توسعه بدهیم اشتغال هم افزایش می‌یابد.
وی با اشاره به ضریب پایین اشتغال در پروژه‌های بزرگ صنعتی گفت: باید سرمایه‌گذارانی با روش تامین مالی مبتنی بر قرارداد جذب شوند.
عبدالملکی در خصوص آبرسانی به روستاها و راه‌اندازی ادارات در شهرستان مارگون گفت: آبرسانی به روستاها و استقرار ادارات دولتی و غیر دولتی در این شهرستان نیز در نشست امشب هیات دولت مطرح خواهد شد.
عبدالملکی در مورد اشتغال با سرمایه خُرد نیز افزود: در صورتی که مرکز فنی و حرفه‌ای بتواند با آموزش مهارت به نیروهای محلی، کسب و کارهای خُرد راه‌اندازی کند با  پرداخت تسهیلات تا ۱۰ میلیون تومان مورد حمایت قرار می گیرد.
وی با اشاره به این‌که بخش زیادی از مشکلات به دست مسئولان محلی قابل حل است، گفت: در روستای آبسردان چند نفر درخواست مجوز برای راه‌اندازی طرح پرورش ماهی داده‌اند که امیدوارم به زودی انجام شود.
 
۱۷ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید