اخبار

برگزاری نشست نقش صنایع و شبکه اجتماعی رسالت در کاهش آسیب های اجتماعی درجامعه کار و تولید ابرکوه

برگزاری نشست نقش صنایع و شبکه اجتماعی رسالت در کاهش آسیب های اجتماعی درجامعه کار و تولید ابرکوه
در جلسه ای با کارفرمایان چندین واحد تولیدی در شهرستان، اهمیت موضوع رفع آسیب های اجتماعی و ترویج فرهنگ ازدواج در بین کارگران تبیین شد.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار ورفاه اجتماعی شهرستان ابرکوه؛ در این نشست ناصر زارع رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی ابرکوه گفت: در حال حاضر سبک صحیح زندگی به عنوان یکی از شاخص های اصلی بهداشت که ارتقای آن، ارتقای سلامت را در پی خواهد داشت، مورد توجّه متخصّصان قرار گرفته است.
وی افزود: با توجّه به اینکه فقر فرهنگی و کمبود آگاهی می تواند زمینه ساز بسیاری از مشکلات پیچیده و پرهزینه باشد، یکی از روش های مبارزه با آن افزایش آگاهی از طریق آموزش است؛ آموزش شیوه های صحیح زندگی امری اصولی و اساسی است.
زارع کارگران را به عنوان افرادی که در قلب صنعت و تحولات قرار دارند معرفی کرد و خاطر نشان کرد: کارگران به عنوان گروهی آسیب پذیر شناخته می شوند که نیاز مبرمی به ارایه خدمات رفاهی، اجتماعی و بهداشتی دارند؛ از آنجا که، بسیاری از مشکلات و ناراحتی های کارگران گاها ناشی از سبک زندگی ناسالم است، آموزش سبک زندگی سالم در کارکنان امر مهمی است که می تواند بسیاری از مشکلات ناشی از شغل را کنترل نماید یا به تعویق اندازد و سلامت کارگران را حفظ کند و موجب کاهش آسیب های اجتماعی در بین آنان گردد.
گفتنی است دراین نشست برنامه ریزی جهت حل مشکل ازدواج کارگران مجرد با پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازطرف بانک رسالت با همکاری وتعامل صنعت گران صورت پذیرفت و در پایان با حضور تولایی معاون فرماندار و رئیس بانک رسالت و رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابرکوه از چند واحد تولیدی بازدید شد.

ابرکوه 6
ابرکوه 5
ابرکوه 4
ابرکوه 3

۷ مهر ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید