اخبار

در تفاهم نامه همکاری مشترک بین تشکری و عزیزیان مطرح شد:

ایجاد مشاغل پایدار و باثبات برای اقشار کم درآمد محلات یزد

ایجاد مشاغل پایدار و باثبات برای اقشار کم درآمد محلات یزد
توسعه و ارتقاء سطح همکاری بین این اداره کل و استانداری در ایجاد اشتغال و توسعه مشاغل خانگی مناطق هدف از جمله اهداف این تفاهم نامه است.

تفاهم نامه همکاری مشترک بین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با دفتر امور اجتماعی استانداری یزد با حضور عماد تشکری سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و حمید عزیزیان مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری منعقد شد.
عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص این تفاهم نامه گفت: به منظور ایجاد مشاغل پایدار و باثبات برای اقشار کم درآمد محلات در حال توسعه شهرستان یزد (حسن آباد، اسکان، صدرآباد)، به ویژه بانوان سرپرست خانوار و بهره مندی آنها از حمایت های مادی و معنوی در ایجاد اشتغال و توسعه تعاونی و قوت بخشیدن به کار گروهی و اثرات مفید آن در جامعه، این تفاهم نامه منعقد گردید.
وی هدف اصلی این تفاهم‌نامه را توسعه و ارتقاء سطح همکاری بین این اداره کل و استانداری در ایجاد اشتغال و توسعه مشاغل خانگی مناطق هدف برشمرد و افزود: از اهداف جزئی اجرای این تفاهم‌نامه، ایجاد اشتغال پایدار و توسعه مشاغل خانگی، تسهیل، تسریع و مساعدت در فرآیند بازاریابی و فروش محصولات، ایجاد بستر مناسب جهت ارائه خدمات مشاوره‌ای و آموزش، ارتقاء سطح کمی و کیفی تولیدات مشاغل خانگی در محلات هدف دفاتر تسهیلگری است.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جمهل تعهدات این اداره کل را تسهیل در اعطای مجوز مستقل و پشتیبان مشاغل خانگی به متقاضیان معرفی شده از طرف دفاتر تسهیلگری عنوان کرد و خاطرنشان کرد: در اولویت قرار دادن افراد شناسایی شده توسط دفاتر تسهیلگری در پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی، ایجاد بستر مناسب برای برگزاری نمایشگاه های مشاغل خانگی، هماهنگی با کاریابی¬ها به منظور اولویت دادن دربه کارگماری افرادجویای کار معرفی شده، تسهیل در استفاده از ظرفیت مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی جهت کمک به بازاریابی محصولات تولیدی توسط مشاغل خانگی جامعه هدف از دیگر تعهدات این اداره است.
وی شناسایی و معرفی تعاونی های موفق برای تشویق و ترغیب، تسهیل در صدور مجوز در قالب شرکت های تعاونی خرد متناسب با خوشه‌های تعریف شده در محلات هدف، پیشنهاد و معرفی زمینه های کاری مناسب برای ایجاد تعاونی‌ها در محلات هدف، کمک به تشکیل و توسعه تعاونی بانوان (زنان سرپرست خانوار) با همکاری و تائید اداره بهزیستی و ... را از دیگر برنامه های این اداره کل برشمرد.

2
2
2
2
2
2
2
تشکری

۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ۱۰:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید