اخبار

عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

تشکیل کار گروهی برای حل مشکلات تعاونی‌های غیرفعال

تشکیل کار گروهی برای حل مشکلات تعاونی‌های غیرفعال
با بررسی مشکلات تعاونی‌های غیرفعال امیدواریم دوباره این تعاونی‌ها به پویایی برسند یا تکلیف آنها مشخص شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: تشکری سرپرست این اداره کل در سفره یک روزه خوب به شهرستان میبد از شرکت تعاونی دهیاری های این شهرستان که به عنوان شرکت تعاونی شایسته تقدیر ملی و برتر استانی انتخاب شده و همچنین از شرکت تعاونی نرگس پلیمر میبد به عنوان شرکت تعاونی برتر استانی دیدن کرد.
وی با بیان اینکه در استان یزد شش هزار و دویست تعاونی وجود دارد گفت: در ۳۲۰۰تعاونی فعال استان یزد بیش از 32 هزارنفر مشغول بکار هستند و سه هزار تعاونی دیگر به تبع وضعیت اقتصادی دچار مشکلات و تعطیلی و یا متناسب با نیازی مقطعی تشکیل شده اند.
وی در ادامه از تشکیل کارگروهی برای بررسی مشکلات تعاونی‌های تعطیل شده خبر داد و گفت: با بررسی مشکلات تعاونی‌های غیرفعال امیدواریم دوباره این تعاونی‌ها به پویایی برسند یا تکلیف آنها مشخص شود.
سرپرست اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گفت: در ۳۲۰۰ تعاونی استان یزد سرمایه گذاری بالغ بر پنج هزار میلیارد تومان صورت گرفته که برای افرادی زیادی نیز فرصت اشتغال ایجاد شده است.
وی ابراز امیدواری کرد: با همکاری و حمایت دولت و پرداخت تسهیلات حمایتی بتوان از تعاونی‌ها بهتر بهره گرفت.
این مقام مسئول استان در بازدید از شرکت تعاونی نرگس پلیمر از تعاونی‌های برتر یزد گفت: این شرکت با بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری، روزانه ۵۰ تن انواع پلاستیک‌های دستی تولید و روانه بازار‌های داخلی و بین المللی می‌کند و توانسته برای 150 نفر ایجاد شغل کند و نمونه یک شرکت تعاونی موفق در استان هست.
تشکری افزود: درشرایطی که کشور به دنبال توسعه و تقویت بخش خصوصی است بالا بردن مشارکت مردم و جمع آوری سرمایه‌های خرد بهترین راهکار برای از بین بردن اختلاف‌های طبقاتی است.
وی با بیان اینکه این شرکت امسال دربخش صادرات بیش از ۵۰ میلیون دلار صادرات داشته است گفت: این امر موجب رونق اقتصادی دربخش تعاون و موفقیت برای تولید کنندگان و هم بخش تعاون است.
۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۱۶:۳۸
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید