اخبار

شرکت تعاونی های توسعه عمران می توانند در تحقق عدالت اجتماعی گام بردارند

شرکت تعاونی های توسعه عمران می توانند در تحقق عدالت اجتماعی گام بردارند
شرکت های تعاونی توسعه و عمران می توانند به عنوان یک نهاد فراگیر، ضمن فراهم کردن مشارکت شهروندان در فعالیت های اقتصادی؛ در توسعه و عمران شهرستان نیز نقش‌آفرینی کند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزد: به مناسبت هفته تعاون، عماد تشکری سرپرست این اداره کل از پروژه 120 واحدی در دست ساخت شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان یزد بازدید کرد.
وی پس از بازدید در نشستی با مدیرعامل این شرکت گفت: شرکت های تعاونی توسعه و عمران می توانند به عنوان یک نهاد فراگیر، ضمن فراهم کردن مشارکت شهروندان در فعالیت های اقتصادی؛ در توسعه و عمران شهرستان نیز نقش‌آفرینی کند.
تشکری خاطرنشان کرد: دولت و سازمانهای وابسته می توانند فعالیتها، طرحها، زمینها و املاک قابل واگذاری در بخشهای تولیدی، توزیعی و خدماتی را در مواردی که برگزاری مزایده به صرفه و صلاح نباشد با تأیید یکی از کمیسیون های دولت از طریق ترک تشریفات مزایده در اختیار شرکتهای تعاونی موضوع این قانون قرار دهند.
وی ادامه داد: قانون گذار اختیارات خوبی را در اختیار این شرکت قرار داده تا منافع حاصل از آن به اقشار آسیب پذیر و دهک های پایین جامعه برسد. شرکت تعاونی های توسعه عمران باید زمینه عضو گیری حداکثر افراد جامعه را به وجود آورند و با گردآوری سرمایه های خرد متقاضیان و حضور در پروژه های عمرانی، اقتصادی و... منافع حاصل از آن به قشر زیادی از مردم جامعه برسد تا آنچه به عنوان عدالت اجتماعی در تعاون وجود دارد محقق شود.
۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ۱۹:۵۴
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید