اخبار

عبدالملکی: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دبیرخانه ستاد فرماندهی اشتغال کشور است

عبدالملکی: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دبیرخانه ستاد فرماندهی اشتغال کشور است
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دبیرخانه ستاد فرماندهی اشتغال کشور است و اگر چه اشتغال باید در حوزه کشاورزی صنعت، معدن، تجارت و ... شکل گیرد اما مسئولیت حاکمیتی و برنامه ریزی کلان آن بر عهده ماست.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حجت الله عبدالملکی در جریان سفر خود به استان قم، هدف اصلی از دیدار با مراجع عظام را ارائه گزارش اولیه از وضعیت وزارت  تعاون، کار و رفاه اجتماعی و برنامه آتی آن دانست و گفت: ما در این دیدار ها از توصیه ها و رهنمودهای مراجع استفاده خواهیم کرد. 
وی با بیان این که ما اولین دولت در گام دوم انقلاب هستیم که قرار است به سرعت به سمت تمدن بزرگ اسلامی حرکت کند، گفت: رهبران این حرکت بزرگ، علمای عظام و مراجع تقلید هستند که ما به دعا و توصیه های آنها که برآمده از فرهنگ اصیل اسلامی است محتاجیم.
عبدالملکی  با اشاره به این که ما این ارتباط وسیع خود را  در دولت سیزدهم با مراجع عظام حفظ خواهیم کرد، خاطرنشان کرد: هر چند ماه یک‌بار خدمت مراجع اعظام  گزارشی از فعالیت های انجام شده ارائه می کنیم. 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که بیشتر مراجع روی موضوع اشتغال تاکید داشتند، گفت: ما قول دادیم که همه تلاش خود را در این زمینه به کار ببندیم، کما اینکه رییس جمهور هم تاکید داشتند که  در حوزه اشتغال هم اتفاقات خوبی بیفتد. 

وی افزود: ما همه تلاش خود را به کار می بندیم که بسترهای اشتغال و تولید را تقویت کنیم و قدری از دغدغه مراجع عظام در این زمینه کاسته شود .‌

عبدالملکی در خصوص تاثیر طرح صیانت از فضای مجازی در کسب و کارهای مجازی تاکید کرد:  این طرح در مجلس شورای اسلامی است و  مجلس هنوز در مورد آن تصمیم گیری نکرده و جزییاتی دارد که خیلی به اطلاع مردم نرسیده است. 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد:  به طور قطع حمایت از کسب و کارها در فضای مجازی مورد تاکید  ماست و مجلس شورای اسلامی نیز به آن توجه دارد .
عبدالملکی با تاکید بر این که تقویت پلتفورم های ایرانی می تواند به این مسئله کمک کند، گفت:  ما پیگیر مساعت فضای مجازی برای کسب و کار هستیم  و در این خصوص جای نگرانی نیست. 
وی اولویت اول وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص واحد های اقتصادی را سالم سازی سرمایه انسانی و مدیریتی مجموعه دانست و تاکید کرد: در حال بررسی نیروها هستیم، افراد توانمندی در مجموعه های اقتصادی زیر مجموعه وزارتخانه مشغول به کار هستند  که از وجودشان بهره مند خواهیم شد،جا به جایی هایی هم خواهیم داشت که بخشی از آن شروع شده و اگر لازم باشد، ادامه خواهد داشت و به مردم اطلاع رسانی می شود. 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در دوره پیش رو مجموعه ای قوی، انقلابی، فساد ستیز، کارآمد و مردمی در مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواهیم داشت.
وی افزود: به همین نسبت انتظار داریم بهره وری مجموعه های اقتصادی بالا برود و سودآوری و درآمدزایی آنها برای صندوق هایی که  متعلق به مردم هستند افزایش پیدا کند و هم نقش آفرینی بیشتری در اقتصاد ملی داشته باشند‌ .

حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نخستین سفر استانی خود ، صبح امروز وارد استان قم شد. دیدار با مراجع عظام و بازدید از طرح های تولیدی از برنامه های سفر یک روزه عبدالملکی به استان قم است .

 
۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید