اخبار

عبدالملکی: در توسعه برنامه های اشتغال نیازمند همکاری سایر دستگاه ها هستیم

عبدالملکی: در توسعه برنامه های اشتغال نیازمند همکاری سایر دستگاه ها هستیم
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار با آیت‌الله علوی گرگانی گفت: رئیس‌جمهور محترم و نمایندگان مجلس به بنده اعتماد کردند و بار سنگینی بر دوش ما گذاشته شده است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حجت الله عبدالملکی با بیان این که این وزارتخانه، وزارت مردم است، تصریح کرد: هم اکنون 3.5 میلیون بازنشسته تأمین اجتماعی و 2 میلیون نفر هم در صندوق بازنشسته داریم و علاوه بر این صندوق بیمه روستایی نیز پوشش بیمه  روستاییان  را بر عهده دارد.
وی ادامه داد: 6.5 میلیون نفر تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور هستند  که نیازمند رسیدگی بهتر و در حد انتظار هستند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهارداشت:  بیش از 500 شرکت زیرمجموعه این وزارتخانه است  که متعلق به مردم هستند که باید به‌خوبی مدیریت شوند .علاوه بر این  مسئله بیکاری نیز موضوع مهم دیگری است  که باید در جهت رفع آن گام برداریم.
وی ادامه داد: با بیماری کرونا نیز عده‌ای بیکار شدند که باید به مشکلات آن ها نیز  رسیدگی شود.
عبدالملکی افزود: تورم  و گرانی نیز موضوع دیگری است که در مدیریت کلان کشور باید تورم و گرانی را مهار کنیم و در کنار این مهم توسعه برنامه‌های اشتغال است که در دستور کار قرار گرفته است.
 وی تصریح کرد:  وزارت کار هم اکنون  متولی این موضوع  است که در این مسیر نیازمند همکاری سایر وزارتخانه‌ها و دستگاه ها هستیم. با توجه به  امکانات و منابع خوبی که  در کشور وجود دارد قطعا می‌توانیم از  مشکلات عبور کنیم.

گفتنی است: حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نخستین سفر استانی خود ، صبح امروز وارد استان قم شد. دیدار با مراجع عظام و بازدید از طرح های تولیدی از برنامه های سفر یک روزه عبدالملکی به استان قم است .

 
۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید