اخبار

آیت‌الله اعرافی: اقشار آسیب‌پذیر جامعه نیازمند حمایت‌های بیشتر هستند

آیت‌الله اعرافی: اقشار آسیب‌پذیر جامعه نیازمند حمایت‌های بیشتر هستند
مدیر حوزه‌های علمیه کشور گفت: در زمینه یارانه‌ها می‌توان هدفمندتر و دقیق‌تر کار کرد و دنیا نیز تجربه‌هایی در این زمینه دارد که باید با حفظ الگوی ایرانی اسلامی از آن ها بهره برد و خصوصاً باید تدابیری اندیشیده شود که اقشار آسیب‌پذیر جامعه زیر چتر بیمه و هدفمندی یارانه‌ها باشند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار ور رفاه اجتماعی، آیت‌الله علیرضا اعرافی در دیدار حجت‌الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تبریک انتخاب وی  اظهار داشت: برای همکاری، همراهی و هم فکری اعلام آمادگی می‌کنیم تا بتوانیم در خدمت هیئت دولت و آیت‌الله رئیسی باشیم.
آیت‌الله اعرافی افزود: در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باید تمام و استعداد خود را برای خدمت به مردم بسیج کنیم .
مدیر حوزه‌های علمیه کشور در توصیه‌ای به مدیران دولتی و وزرای کابینه دولت سیزدهم بیان کرد: مسئولان باید به الگوی خوبی از مدیریت انقلابی تبدیل شوند به طوری که عقلانیت را با شجاعت و جسارت همراه کنند که این مهم بن‌بست شکن است.
وی با اشاره به صدساله شدن حوزه‌های علمیه تصریح کرد: حوزه‌های علمیه فروردین‌ماه سال آینده یک‌صدسالگی خود را تجربه خواهند کرد و باید گفت در حوزه‌های علمیه در پرتو انقلاب اسلامی تحولات خوبی رخ‌داده است.
آیت‌الله اعرافی افزود: 100 هزار نفر حوزوی از سراسر کشور و همچنین 110 ملیت از کشورهای مختلف در قم  به تحصیل حوزوی مشغول اند که از این میان 10 هزار استاد مشغول به تحصیل هستند.
وی با بیان این که 300 مرکز حوزوی در قم وجود دارد، تصریح کرد: حجم مقالات و آثار تحقیقی در قم بسیار بالا است و در زمینه علوم اسلامی رتبه اول را در کشور دارد.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور خاطرنشان کرد: علاوه بر این بیش از 100 مجله از حوزه مجوز دارد که غیر از مجله‌های علمی است که در دانشگاه‌ها وجود دارد.
وی به پیشرفت حوزه‌های علمیه بانوان اشاره کرد و گفت: در سال‌های پس از انقلاب در حوزه بانوان به‌صورت نظام‌مند تحول خوبی صورت‌گرفته است و علاوه بر این در حوزه بین‌الملل نیز
طی این دهه‌ها اقدامات ارزنده‌ای صورت‌گرفته است.
آیت‌الله اعرافی به جایگاه علمی قم اشاره و بیان کرد: قم، سررشته بسیاری از علوم در ایران و خارج است و نهادهای مهمی در این شهر وجود دارد که می‌توان از توانمندی‌های آن ها بهره برد.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به فعالیت‌های اجتماعی حوزه‌های علمیه اشاره کرد و گفت: برای کارکرد اجتماعی حوزه کارگروه‌های جهادی را سامان دادیم به طوری که هم اکنون 10 هزار نفر جهادگر در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور افزود: در حوادث و بلایای طبیعی و سایر موارد مانند بیماری کرونا، جهادگران حوزوی در خدمت مردم بودند و در این مسیر از هیچ کوششی فروگذار نبودند.
وی ابراز داشت: علاوه بر این، ستادهای راهبری اجتماعی حوزه‌های علمیه تعاملات خوبی نیز با نهادها و سازمان‌ها داشته‌اند.
آیت‌الله اعرافی تصریح کرد: تهیه پژوهش‌های موردنیاز نظام از دیگر برنامه‌هایی است که امسال در حوزه‌های علمیه در دستور کار قرار گرفته و تاکنون 100 پژوهش در این زمینه گردآوری شده است.
وی به مأموریت‌ها و رسالت‌های وزارت تعاون،کار رفاه اجتماعی اشاره کرد و گفت: در زمینه بیمه‌ها نیز باید حوزه بیمه ای ارتقا داده شود.
حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون،کار ورفاه اجتماعی نیز با ابراز خرسندی از این دیدارمهمترین  برنامه ها و رویکردهای خود را در این وزارتخانه تشریح کرد.

گفتنی است: حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نخستین سفر استانی خود ، صبح امروز وارد استان قم شد. دیدار با مراجع عظام و بازدید از طرح های تولیدی از برنامه های سفر یک روزه عبدالملکی به استان قم است .

 
۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید