اخبار

اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با همکاری موسسه کار و تامین اجتماعی برگزار می کند:

دوره آموزشی الکترونیکی طرح طبقه بندی مشاغل برگزار می شود

اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان یزد, طرح طبقه بندی مشاغل, موسسه کار و تامین اجتماعی, دوره آموزشی
به گزارش واحد روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، منظور از طرح طبقه بندی مشاغل کارکنان مشمول قانون کار این است که کارکنان با رعایت شرایط احراز پیش بینی شده در شناسنامه شغلی از گروه و مزد شغل و مزد سنوات برخوردار می شوند؛ کارگاه هایی که به حد نصاب 50 نفر کارگر یا بیش از آن می رسند مشمول اجرای این طرح می شوند و زمان رسیدن به 50 نفر کارگر، زمان شمول اجرای طرح می باشد.
بزرگترین مزیت طرح طبقه بندی مشاغل این است که فرد بعد از گذراندن دوران کاری و افزایش سوابق و یا تحصیل در رشته ای و بالا رفتن مدرک تحصیلی و یا کار مفید و موثر و مورد رضایت کارفرما می تواند ارتقاء شغلی یافته و در گروه بالاتر شغلی کار کند .
بر اساس ماده 48 قانون‌کار، «به منظور جلوگیری از بهره‌کشی از کار دیگری، وزارت کار و امور اجتماعی موظف است نظام ارزیابی و طبقه‌بندی مشاغل را، با استفاده از استاندارد مشاغل و عرف مشاغل کارگری در کشور، تهیه نماید و به مرحله اجرا درآورد.» ؛ طرح طبقه‌بندی مشاغل در قوانین و مقررات پیشین نیز مورد توجه قرار گرفته‌بود.
همه کارگران شاغل در کارگاه‌های مشمول قانون کار باید با طرح طبقه بندی مشاغل تطبیق یافته و مزد و مزایای آنان در چارچوب ضوابط و نظام جبران خدمات طرح طبقه بندی مشاغل کارگاه پرداخت شود.
به همین منظور جهت آشنایی تمامی کارگران و کارفرمایان با این طرح دوره آموزشی بصورت الکترونیکی با موضوعاتی نظیر فواید طرح، تشریح نظام ارزشیابی مشاغل و.... به همت این اداره کل و با همکاری موسسه کار و تامین اجتماعی برگزار می شود.
علاقمندان می توانند تا روز 11 شهریور ماه سال جاری جهت ثبت نام در این دوره آموزشی به سایت https://yazd.mcls.gov.ir مراجعه و جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 38263710 داخلی 121 تماس حاص نمایند.
۳ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید