اخبار

ایجاد اشتغال برای ۳۵۰۰ روستایی در یزد

ایجاد اشتغال برای ۳۵۰۰ روستایی در یزد
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به ارائه موفق تسهیلات به روستاییان و عشایر از ایجاد اشتغال برای ۳ هزار و ۵۳۶ نفر با تخصیص تسهیلات طرح‌های پایدار روستایی خبر داد.

عماد تشکری در گفت و گو با خبرنگار فارس از یزد با بیان اینکه طرح اشتغال روستاییان از سال ۱۳۹۶ آغاز شده اظهار کرد: به دستور رهبر معظم انقلاب و تصویب مجلس شورای اسلامی یک و نیم دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای توسعه اشتغال روستایی اختصاص یافت.
وی با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح با پرداخت تسهیلات ارتقای تولید و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری است افزود: به منظور تحقق اهداف سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی به صندوق توسعه ملی اجازه داده شد با تصویب هیأت امنای صندوق، معادل ریالی یک میلیارد و ۵۰۰ ‌میلیون دلار از منابع صندوق در اختیار بانک ها برای پرداخت تسهیلات قرار گیرد.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با بیان اینکه این اعتبار نزد بانک‌های کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک، صندوق کارآفرینی امید و صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی سپرده‌گذاری شده اضافه کرد: این منابع برای اعطای تسهیلات به اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی برای ایجاد اشتغال در روستاها و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت با اولویت روستاها و شهرهای واقع در مناطق مرزی و مناطق عشایری در نظر گرفته شد.
وی با بیان اینکه در استان نیز مجموع طرح‌های ارسال شده به بانک‌های استان دو هزار و ۱۶۲ مورد بوده که بخش عمده ای از متقاضیان موفق به دریافت تسهیلات شده اند عنوان کرد: تاکنون دو هزار و ۲۷ طرح از طرح‌های اشتغال روستایی و عشایری در استان یزد تسهیلات مورد نیاز خود را دریافت کرده اند.
تشکری میزان تسهیلات پرداختی را بالغ بر ۲۷۳ میلیارد تومان اعلام و اظهار کرد: این تسهیلات و طرح های تصویب شده باعث اشتغال مستقیم برای سه هزار و ۵۳۶ نفر شده است.
وی با بیان اینکه روستائیان و عشایر به عنوان یکی از مولفه‌ها و اهرم‌های قدرتمند و اثرگذار در تسهیل و تسریع روند توسعه اقتصادی هستند تصریح کرد: همچنین متقاضیان ۱۰۷ طرح منتظر بررسی در بانک های عامل برای دریافت تسهیلات هستند.
تشکری بازدید از طرح‌هایی که تسهیلات را دریافت کرده‌اند را امری مهم تلقی و اظهار کرد: بیش از یک هزار و ۵۰۰ طرح مورد بازدید قرار گرفته است و به دلیل شرایط کرونایی جامعه به محض عادی شدن شرایط این بازدیدها نیز از سر گرفته می شود.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد بیان کرد: اجرای موفق طرح‌های پایدار اشتغال روستایی و عشایر، موجب کاهش حاشیه نشینی، کاهش مهاجرت به شهرها، ماندگاری ساکنین روستا و درآمدزایی برای آنها، کمک به اقتصاد و معیشت خانوارهای روستایی، اشتغالزایی برای جوانان و کارجویان و حل معضل بیکاری در مناطق روستایی و عشایری می‌شود.


۲ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید