اخبار

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد در بازدید از دفتر گروه رسانه ای بشارت یزد

رسانه ها مانع بزرگ فساد و عدم شفافیت هستند

رسانه ها مانع بزرگ فساد و عدم شفافیت هستند
رسانه ها نه تنها قدرت جامعه مدنی را افزایش می دهند بلکه مانع بزرگی برای فساد و ابزار مناسبی برای فسادستیزی هستند و در این میان داشتن رسانه های آزاد و خبرنگاران آزادتر یکی از راه های مبارزه با فساد است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت روز خبرنگار با حضور در دفتر گروه رسانه ای بشارت یزد ضمن بازدید از بخش های مختلف این رسانه به خبرنگاران، نویسندگان و هیئت اجرایی این رسانه این روز را تبریک گفت.
وی گروه رسانه ای بشارت نو را در امر اطلاع رسانی جزء برترین رسانه های استان برشمرد و افزود: رسانه هایی که به تازگی کار خود را در زمینه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی جامعه آغاز کرده اند باید عملکرد این رسانه را سرلوحه کار خود قرار دهند.
این مسئول با بیان اینکه از گذشته های دور تا به امروز داشتن اطلاعات و اخبار یکی از ابزارهای قدرت محسوب می شود، ادامه داد: با پیشرفت و توسعه جوامع امروز، اطلاع رسانی تبدیل به یک حق شده است، حقی که سیاستگزاران باید نسبت به آن متعهد باشند.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: رسانه ها نه تنها قدرت جامعه مدنی را افزایش می دهند بلکه مانع بزرگی برای فساد و ابزار مناسبی برای فسادستیزی هستند و در این میان داشتن رسانه های آزاد و خبرنگاران آزادتر یکی از راه های مبارزه با فساد است.
تشکری با بیان اینکه نسبت مشخصی میان صداقت و درستکاری مدیران، سیاستمداران و انعکاس اخبار و شفافیت اطلاعات وجود دارد اظهار کرد: هر مدیر و سیاستمداری که به تقویت شفافیت در حوزه اطلاع رسانی کمک نماید، نشان از صداقت اوست.
وی در پایان با اشاره به اینکه خبرنگاران مبارزان و پیشقراولان مبارزه حقیقی با فساد، سربازان شفافیت در کشور هستند، خاطرنشان کرد: برخود لازم می دانم بار دیگر روز خبرنگار را به همه خبرنگاران دلسوز استان که در عرصه اطلاع رسانی، تنویرافکار عمومی، آموزش و ... فعالیت می کنند تبریک بگویم.
۲۰ اَمرداد ۱۴۰۰ ۰۷:۵۶
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید