اخبار

فریبا آیت اللهی مدیرکارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

اشتغال بیش از 7 هزار نفر در مشاغل خانگی استان یزد

اشتغال بیش از 7 هزار نفر در مشاغل خانگی استان یزد
حدود 451 میلیون و523 هزار ریال تسهیلات به 6 هزار و 400 نفر پرداخت شده که فرصت اشتغال برای 7 هزار و 220 نفر در استان شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: فریبا آیت اللهی مدیرکارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: مجوز اعطای تسهیلات مشاغل خانگی پس از تایید اولیه دستگاه های صادر کننده از جمله اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اداره کل صنعت، معدن و تجارت، سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل ارشاد اسلامی استان از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی صادر می گردد.

وی با اشاره به اینکه از سال 90 تاکنون، 53 هزار و 454 نفر به سامانه مشاغل خانگی مراجعه و ثبت نام کرده اند گفت: از این تعداد23 هزار و 908 نفر موفق به دریافت مجوز مشاغل خانگی شده و حدود 451 میلیون و523 هزار ریال تسهیلات به 6 هزار و 400 نفر پرداخت شده که فرصت اشتغال برای 7 هزار و 220 نفر در استان شده است.

مدیرکارآفرینی و اشتغال این اداره کل تصریح کرد: بررسی ها نشان می دهد 50 درصد شاغلین خانگی استان یزد در حوزه صنعت، 15درصد در حوزه خدمات و 35درصد در حوزه کشاورزی مشغول به کار هستند. همین طور 73 درصد از دریافت کنندگان مجوز مشاغل خانگی را زنان و 27 درصد را مردان تشکیل می دهند.

وی اضافه کرد: به لحاظ سنی، 42 درصد از کل دارندگان مجوز مشاغل خانگی بین 20 تا 40 و 46درصد آنان بین 40 تا60 و 11 درصد آنان نیز بالای 60 سال سن دارند.

آیت اللهی خاطرنشان کرد: در مشاغل خانگی تفکیک جنسیتی وجود ندارد و زنان و مردان می توانند با توجه به مهارت خود در خانه، نه تنها برای خود بلکه برای سایر اعضای خانواده شغل ایجاد کنند. و می توان در کنار خانواده و همراه با مراقبت از فرزندان، در محیط آرام، راحت و امن خانه مشغول به کار و کسب در آمد شد.

وی در پایان تاکید کرد: استفاده از نیروی کار سایر اعضای خانواده و ایجاد زمینه های کار خانوادگی دیگر مزیت مشاغل خانگی می باشد.مشاغل خانگی همچنین باعث توسعه فرهنگ کار در خانواده می گردد. فرزندان در زمان حضور پدر یا مادرخود در منزل اهمیت کسب و کار را از نزدیک یاد می گیرند.

۱۷ اَمرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید