اخبار

برای اولین بار انتخابات تشکل های کارگری استان یزد به صورت مجازی برگزار شد

برای اولین بار انتخابات تشکل های کارگری استان یزد به صورت مجازی برگزار شد
برای اولین بار در استان، انتخابات تشکل های کارگری به صورت آنلاین و در فضای مجازی توسط یکی از واحدهای تولیدی شهرستان بافق به اجرا درآمد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: برای اولین بار انتخابات تشکل های کارگری در استان یزد به صورت مجازی برگزار شد.
عمادتشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در رابطه با این خبر گفت: برای اولین بار در استان، انتخابات تشکل های کارگری به صورت آنلاین و در فضای مجازی توسط یکی از واحدهای تولیدی شهرستان بافق به اجرا درآمد.
وی با بیان اینکه با توجه به شیوع ویروس کرونا برگزاری انتخابات به صورت حضوری میسر نبود افزود: این واحد تولیدی که یکی از شرکت های بزرگ شهرستان بافق به حساب می آید با استفاده از ظرفیت فضای مجازی، امکان برگزاری انتخابات سالم و پرشور را در بین کارگران خود به وجود آورد.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ادامه داد: یکی از مزایای برگزاری مجازی انتخابات تشکل های کارگری در واحدهای تولیدی صرفه جویی در کاهش هزینه و زمان است.
وی ادامه داد: در این انتخابات امکان حضور تمامی کارگران فراهم است و امکان مشارکت همه کارگران واحد تولیدی برای تشکیل تشکل کارگری قوی فراهم آمده است.
تشکری با بیان اینکه کارگران در هرلحظه و در هرمکان می توانند در این انتخابات شرکت کنند افزود: با این شیوه علاوه بر اینکه از شیوع ویروس کرونا در واحدهای تولیدی جلوگیری به عمل می آید، همچنین کوچکترین خللی در روند تولید نیز به وجود نمی آید و کارگرانی که در مرخصی و یا به هر دلیلی در شرکت حضور ندارند می توانستند از حق انتخاب خود استفاده کنند.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خاطرنشان کرد: در پایان سال 92 استان یزد دارای 184 تشکل کارگری و کارفرمایی بود که این تعداد در پایان سال 99 به 282 مورد رسید که در این حوزه شاهد رشد 58 درصدی بوده ایم.
۵ اَمرداد ۱۴۰۰ ۱۵:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید