اخبار

به مناسبت هفته ازدواج

برگزاری کارگاه آموزشی کارگران و خانواده در شهرستان ابرکوه

برگزاری کارگاه آموزشی کارگران و خانواده در شهرستان ابرکوه
همزمان با هفته ازدواج و آخرین روز از این هفته، کارگاه آموزشی کارگران و خانواده با موضوع شناخت بنیان های روانی زن و مرد با همکاری اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی، فرمانداری و دانشگاه پیام نور شهرستان ابرکوه ، در محل سالن دانشکده پیراپزشکی با حضور جمعی از کارگران و همسران آنها برگزار شد.

حمید حبشی مدرس و مشاور خانواده در این نشست با اشاره به سخن پیامبر (ص) مبنی بر اینکه هیچ بنایی نزد خداوند گرامی‌تر از بنای ازدواج نیست، گفت: بنای زوجیت با دو نفر ساخته می‌شود و در ساخت این بنا هر یک از طرفین نقش خاص خود را دارد که نباید این نقش را با هم عوض کنند.
وی بر لزوم شناخت بنیان‌های جسمی و روانی زن و مرد تاکید و ابراز کرد: بنیان روانی مرد از شغل و معیشت، برنامه ریزی و مدیریت تشکیل شده که این بنیان بر ستونی به نام اقتدار استوار است و در هر شرایطی باید از سوی همسرش حفظ شود.
حبشی به بانوان خاطرنشان کرد: بدانید مرد مظهر اقتدا و نیاز و زن مظهر ناز الهی است، زوجیت زمانی محقق می‌شود که این رابطه درست باشد و طرفین راه‌های نفوذ به قلب دیگری را بدانند. پذیرش مرد و گفتگو با او سبب حفظ اقتدار او می‌شود که ثمره آن مهرورزی و محبت بی دریغ به شما است.
وی با تأکید بر اینکه فرمان زندگی نباید از مردان گرفته شود، به رفتارهای اقتدارشکنانه زنان اشاره کرد و گفت: سرزنش و مواخذه، صحبت از ضعف و اشتباهات، سرکوفت زدن و مقایسه کردن از جمله رفتارهای اقتدارشکنانه اند که باید از رابطه مشترک حذف شوند.
حبشی خطاب به مردان نیز با بیان اینکه اگر طراوت زن را می‌خواهید باید لطافتش را حفظ کنید، خاطرنشان کرد: به همسرتان توجه کنید و حساسیت‌های جنس او را درک کنید تا از زیبایی‌ها و لطافت‌های وجودی‌اش بهره مند شوید.
این مشاور خانواده تصریح کرد: خانم‌ها فقط نیاز به دیده شدن و شنیده شدن دارند، پس در بحث‌هایی که در زندگی‌تان به وجود می‌آید نباید به خانم خود راهکار ارائه دهید بلکه می‌بایست تنها شنونده فعال باشید.

به مناسبت هفته ازدواج ، کارگاه آموزشی کارگران و خانواده با موضوع "شناخت بنیان های روانی زن و مرد" در شهرستان ابرکوه برگزار گردید.


۳ اَمرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید