اخبار

فریبا آیت اللهی مدیرکارآفرینی و اشتغال استان یزد:

بانک اطلاعاتی نیروهای فنی آماده به کار در استان تشکیل می شود

بانک اطلاعاتی نیروهای فنی آماده به کار در استان تشکیل می شود
این اداره کل ایجاد و تشکیل کانون انجمن های صنفی کارفرمایی صنعت ساختمان را در دستور کار خود قرار داده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: جلسه هماهنگی جهت تشکیل، تجمیع و بروز رسانی بانک اطلاعاتی نیروهای فنی و تبادل اطلاعات موضوع تعداد نیروهای فنی مورد نیاز در پروژه های عمرانی خصوصا طرح اقدام ملی مسکن با بهره¬گیری حداکثری از نیروی کاربومی استان یزد در محل سالن تلاش این اداره کل برگزار گردید.
فریبا آیت اللهی مدیرکارآفرینی و اشتغال این اداره کل نرخ بیکاری سال 99 استان را 10.9 و نرخ بیکاری کشور را 9.8 اعلام و عنوان کرد: نرخ بیکاری استان حدود 1.1 درصد از نرخ بیکاری کشور بالاتر است. در حال حاضر متاسفانه با کمبود نیرو در واحد های صنفی، تولیدی و صنعتی و کلیه بخش های اقتصادی مواجه هستیم چرا که این واحدها اکثرا از نیروهای فنی و کارگر ساده استفاده می کنند.
وی نقش مهاجرین سایر استانها و اتباع خارجی را در افزایش نرخ بیکاری استان موثر برشمرد و افزود: استان یزد با نیروی فارغ التحصیل دانشگاهی بیکار مواجه هست که تخصص و مهارت کافی ندارند و رشته های دانشگاهی موجود نیز مرتبط با بازار کار نیست.
مدیرکارآفرینی و اشتغال استان یزد ادامه داد: با همکاری نظام مهندسی ساختمان و در صورت نیاز سایر انجمن های کارفرمایی و کارگری، به دنبال ساز و کار ایجاد ارتباط بین کارگران دارای مهارت و کارفرمایانی که نیاز به نیروی کار دارند هستیم. همچنین قصد داریم برای ساخت وتولید اپلیکیشینی که در این مسیر یاری گر ما باشد گام برداریم.
وی با اشاره به اینکه در راستای این نشست مقرر شد در اسرع وقت کانون انجمن های صنفی کارفرمایی صنعت ساختمان استان تاسیس شود افزود: این اداره کل ایجاد و تشکیل کانون انجمن های صنفی کارفرمایی صنعت ساختمان را در دستور کار خود قرار داده است.

۳ اَمرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید