اخبار

عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

تداوم صنعت نساجی یزد در گروه داشتن برنامه استراتژیک و مداوم است

تداوم صنعت نساجی یزد در گروه داشتن برنامه استراتژیک و مداوم است
صنعت نساجی در استان سابقه ای دیرینه دارد و در دوران مختلف، نساجان یزدی به خوبی درخشیده و آثار نفیس و با ارزشی را از خود بجای گذارده اند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از شرکت ریسندگی و بافندگی سعادت نساجان یزد بازدید کرد.
وی در این بازدید گفت: صنعت نساجی در استان سابقه ای دیرینه دارد و در دوران مختلف، نساجان یزدی به خوبی درخشیده و آثار نفیس و با ارزشی را از خود بجای گذارده اند.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه صنعت نساجی همیشه بازار مطلوبی در دنیا دارد و اشتغالزایی خوبی نیز ایجاد می‌کند افزود: متاسفانه در حوزه صنعت نساجی حلقه های مفقوده و گمشده ای داریم که برای درامدزایی بیشتر و ورود قدرتمند در حوزه پوشاک باید آنها را با کمک دانشگاهیان و کارآفرینان برطرف سازیم.
وی خاطرنشان کرد: یزد در تولید و صادرات حوزه ریسندگی الیاف بلند و تولید نخ فرش در کشور جزو بهترین هاست، همچنین از لحاظ کیفیت و دانش فنی در زمینه نخ پنبه ای عملکرد خوبی در کشور دارد.
تشکری با بیان اینکه صنایع متعدد نساجی در استان به امر تولید مشغول هستند تاکید کرد: شاید بتوان یکی از نقاط ضعف استان در صنعت نساجی را نداشتن برنامه استراتژیک و مداوم برشمرد.
وی اضافه کرد: یکی از نیازهای ضروری انسان ها، پوشاک است و تنوع در طرح و رنگ، کیفیت و دوخت پارچه از اهمیت بسزایی در این صنعت برخوردار است. به طوری که متاسفانه بازار پوشاک ایران اکثرا از برندها و پارچه های کشورهای همسایه و خارجی اشباع شده و فرصت اشتغال زایی در این حوزه را از جوانان ما سلب کرده است.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تصریح کرد: سرمایه گذاری در حوزه صنعت نساجی و پوشاک و همچنین بروزامد کردن ماشین آلات می تواند ارزش افزوده زیادی را به همراه داشته باشد.
۲۹ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید