اخبار

با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت گرفت:

افتتاح 3 طرح خدماتی، فرهنگی و اقتصادی جدید صندوق بازنشستگی کشوری/ رونمایی از روایتخانه صبا

افتتاح 3 طرح خدماتی، فرهنگی و اقتصادی جدید صندوق بازنشستگی کشوری/ رونمایی از روایتخانه صبا
با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، 3 طرح خدماتی، فرهنگی و اقتصادی جدید در صندوق بازنشستگی کشوری افتتاح شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، در جریان بازدید محمد شریعتمداری از صندوق بازنشستگی کشوری،این 3 طرح شامل توسعه مرکز داده صندوق بازنشستگی کشوری، مرکز اسناد تاریخی و روایتخانه صبا، سامانه یکپارچه دریافت و پرداخت خدمات الکترونیکی بانکی افتتاح شد.
شریعتمداری پس از بازدید  مرکز اسناد تاریخی و روایتخانه صبا، دفتر یادبود این مرکز تاریخی- فرهنگی و دیواره مشاهیر را امضاء کرد.
در این مرکز، روند تاریخی شکل‌گیری نظام بازنشستگی، تحولات صندوق بازنشستگی کشوری، چهره‌های دارای بیش از پنجاه سال سابقه خدمت در دستگاه‌های مختلف، شخصیت‌های سیاسی، علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی که سوابق آنها در صندوق بازنشستگی کشوری وجود دارد، معرفی شده‌اند و اسناد و مدارک بازنشستگی آنها گردآوری، ترمیم و آرشیو شده است.
در طرح توسعه مرکز داده صندوق بازنشستگی کشوری نیز که امروز افتتاح شد، اطلاعات، داده‌ها و پرونده‌های همه بازنشستگان به شکل برخط حفاظت می‌شود که نظم و امنیت کامل صدور احکام و ارائه خدمات به بیش از یک‌میلیون‌و ۶۰۰ هزار حقوق‌بگیر این صندوق را تامین می‌کند.
همچنین، با افتتاح سامانه یکپارچه دریافت و پرداخت الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری، ارتباط مستقیم و الکترونیکی میان سیستم بانکی، سیستم مالی صندوق و سیستم دستوردهنده و متقاضی برقرار شده و ضمن کاهش جدی هزینه‌های مالی و زمانی، روند صدور چک در مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری را به صفر می‌رساند و همه فعالیت‌های مالی صندوق، از طریق امضاءهای الکترونیک انجام می‌شود.

 
۱۹ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید