اخبار

مناطق جغرافیایی دارای معدن سنگ آهن کشور تحت پوشش مهارت آموزی قرار می گیرند

مناطق جغرافیایی دارای معدن سنگ آهن کشور تحت پوشش مهارت آموزی قرار می گیرند
با انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و انجمن سنگ آهن ایران؛ مناطق جغرافیایی دارای معدن سنگ آهن کشور تحت پوشش مهارت آموزی قرار می گیرند.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، به منظور آموزش و تربیت منابع انسانی متخصص و مهارت آموخته در حوزه سنگ آهن و صنایع وابسته، هم‌افزایی و بهره‌مندی دوسویه از توان علمی و اجرایی در پوشش مهارتی مناطق جغرافیایی دارای معدن و سنگ های صنایع تبدیلی کشور، تفاهم نامه همکاری آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و انجمن سنگ آهن ایران به امضای "علیرضا حاتم زاده" معاون آموزش سازمان  فنی و حرفه ای کشور و "مهرداد اکبریان" رییس هیئت مدیره انجمن سنگ آهن ایران رسید.
  حاتم زاده گفت:  با هم‌افزایی و بهره‌مندی از توان علمی و اجرایی دو دستگاه می توان برنامه ریزی و اجرای دوره های آموزشی عمومی و تخصصی مهارتی مورد نیاز شاغلان در حوزه سنگ‌آهن و صنایع وابسته را اجرایی کرد.
وی با بیان اینکه معادن، منابع بسیار خوبی برای رشد اقتصادی کشور و پیشران در اقتصاد هستند، گفت: بهره وری بیش از 90 درصدی از آنها منوط به نیروی کار ماهر و پایش مستمر شاغلین در این بخش است.
وی تأکید کرد: با استفاده از مهارت آموزی، نقش حمایتی دولت، ظرفیت های بخش خصوصی و ایجاد مراکز جوار کارگاهی در مناطق دارای معدن به راحتی می توان فقرزدایی در این مناطق را محقق کرد.
معاون آموزش سازمان  فنی و حرفه ای کشور خاطر نشان کرد: پایش مستمر آموزش های مهارتی محیط کسب و کار یکی از نکاتی است که هر دو دستگاه باید نسبت به انجام آن مبادرت ورزند.
  رئیس هیئت مدیره انجمن سنگ آهن ایران، با اشاره به سابقه همکاری مثبت بین دو دستگاه گفت: انجمن سنگ آهن ایران اجرای دوره های آموزشی عمومی و تخصصی مهارتی مورد نیاز شاغلین در حوزه سنگ‌آهن و صنایع وابسته و ارتقای سطح توانمندی شاغلین، صیانت از نیروی انسانی، ماندگاری شغلی و فراهم سازی زمینه اشتغال پایدار مطابق با استانداردها آموزش مهارت با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در برنامه خود دارد.
اکبریان تأکید کرد: ارتقای جایگاه شغلی کارکنان حوزه سنگ‌آهن و صنایع مرتبط در استان های دارای معدن یکی از مهم ترین اهدافی است که این انجمن با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور دنبال می کند.

از مهم ترین اهداف این تفاهم نامه، ایجاد ظرفیت های مشترک آموزشی برای تربیت نیروی کار ماهر، استفاده از توانمندی و قابلیت های طرفین، به روزآوری و تجهیز کارگاه های آموزشی مراکز ثابت آموزش فنی و حرفه­ای و مرکز تربیت مربی و پژوهش‌های فنی و حرفه ای سازمان ، تبادل دانش فنی و افزایش توان علمی، فنی و تجربی مربیان، مدرسان، کارشناسان و متخصصان حوزه سنگ‌آهن است.

فراهم سازی زمینه‌های لازم برای صدور مجوز و در جهت «توسعه کمی و کیفی مراکز کارآموزی جوارکارگاهی و بین کارگاهی» و زمینه‌های لازم برای مشارکت و بهره‌گیری بنگاه‌های اقتصادی فعال در حوزه سنگ آهن از مهارت آموختگان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در قالب «طرح آموزش سفارش محور- اشتغال مهارت محور» ، همکاری و همیاری در جهت دهی طرح‌های پژوهشی و مطالعاتی اشتغال زایی و تسهیل ورود مهارت آموختگان به بازار کار در حوزه معادن سنگ­آهن و حمایت از ایجاد مراکز مهارت آموزی مبتنی بر فناوری های نوین و راهبردی از دیگر اهداف این تفاهم نامه است.

این تفاهم نامه از تاریخ امضاء در صورت مطلوبیت عملکرد و تعاملات طرفین به مدت سه سال معتبر است و استمرار همکاری و ادامه فعالیت، بازنگری، تصحیح و یا اعمال تغییرات در مفاد آن بسته به موافقت طرفین خواهد بود.

 
۱۵ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید