اخبار

امکان صدور مجوز تاسیس آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای هنری فراهم شد

امکان صدور مجوز تاسیس آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای هنری فراهم شد
بر اساس تفاهم نامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، امکان صدور مجوز تاسیس آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای هنری فراهم شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور، در راستای منویات مقام معظم رهبری «مدظله العالی» در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و با عنایت به تنوع، گستردگی و افزایش روزافزون مشاغل و مهارت های حوزه فرهنگ و هنر در کشور و ضرورت توسعه آموزش های مهارتی، تفاهم نامه همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امضا شد. 

این تفاهم نامه با هدف نقش آفرینی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ارائه آموزش های مهارتی و صدور مجوز تاسیس و نظارت بر آموزشگاه های آزاد هنری به امضای "علی اوسط هاشمی" رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور و "سید مجتبی حسینی" معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رسید.

 موضوع این تفاهم نامه همکاری به منظور شناسایی، استانداردسازی، برنامه ریزی، اشاعه، اجرا و نظارت بر آموزش‌های فرهنگی و هنری تمرکز بر همکاری مشترک آموزشی در رشته‌های مختلف آموزش‌های آزاد هنری در شاخه‌های: موسیقی، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، هنرهای سنتی، خوشنویسی، مد و لباس، برنامه‌ریزی برای اجرای رویدادهای آموزشی و مهارتی و طرح‌های آموزشی کوتاه مدت حرفه‌ای فرهنگی و هنری و تعامل در بهره گیری از کارشناسان و متخصصان هنری و فرهنگی منعقد شده است.

اهداف مشترک این تفاهم نامه شامل همکاری در زمینه تعریف رشته‌های فرهنگی و هنری به عنوان مهارت شغلی براساس استانداردهای بین المللی، مشارکت در برگزاری مسابقات، جشنواره‌ها، همایش‌ها، سمینارها، نمایشگاه‌ها و برنامه‌های مرتبط با حوزه فرهنگ و هنر، انجام طرح های پژوهشی و حمایت از ایجاد و استفاده از مراکز مهارت آموزی مبتنی بر فناوری‌های نوین و راهبردی است.

از تعهدات مشترک بین دو دستگاه در این تفاهم نامه به‌روزرسانی استانداردهای آموزشی، اجرای آزمون‌ها و سنجش مهارت مشاغل مرتبط با تفاهم نامه بر اساس استانداردهای آموزش شغل سازمان،برنامه‌ریزی برای اجرای رویدادهای آموزشی و مهارتی و طرح‌های آموزشی کوتاه مدت حرفه‌ای فرهنگی و هنری اشاره کرد.

از دیگر تعهدات بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دستگاه می توان به حل و فصل مسائل و اختلافات فیمابین در مرحله صدور مجوز و تاسیس آموزشگاه‌های آزاد هنری، تعامل در بهره‌گیری از کارشناسان و متخصصان هنری و فرهنگی، بازآموزی و ارتقای مهارت نیروی کار در حوزه مهارت‌های شغلی و شایستگی‌های حرفه ای، تبیین جایگاه نخبگان مهارتی در عرصه اشتغال و تعیین صلاحیت حرفه ای شاغلین و همکاری در سایر زمینه‌های مورد علاقه طرفین، اشاره کرد.

مدت این تفاهم نامه از تاریخ امضاء به مدت 4 سال است و در صورت توافق طرفین، قابل تمدید خواهد بود.

 
۱۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید