اخبار

748 نفر تاکنون واجد شرایط مسکن کارگری در استان یزد شده اند

748 نفر تاکنون واجد شرایط مسکن کارگری در استان یزد شده اند
آمار ثبت شده متقاضیان کارگر در سامانه مسکن هزار و 844 نفر است که از این تعداد تاکنون 748 نفر واجد شرایط تشخیص داده شده اند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:اولین کارگروه مسکن کارگران، بازنشستگان و سایر گروه‌های هدف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت حضوری و ویدئوکنفرانسی برگزار شد.
عماد تشکری سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در این نشست گفت: طبق آخرین آمار بروزرسانی شده که از سوی مدیرکل راه و شهرسازی استان اعلام شد، آمار ثبت شده متقاضیان کارگر در سامانه مسکن هزار و 844 نفر است که از این تعداد تاکنون 748 نفر واجد شرایط تشخیص داده شده که می توانند به مرحله بعدی که پالایش و تطبیق مدارک است، راه یابند.
وی زمان پالایش نهایی متقاضیان واجد شرایط را از روز سه شنبه 8 تیرماه اعلام نمود و خاطرنشان کرد: با نظر اکثریت اعضا حاضر مقرر شد اداره کل راه و شهرسازی پس از هماهنگی های لازم با دفاتر پیشخوان شهر یزد، براساس لیست استخراج شده نهایی، پیامکی مبنی بر حضور کارگران برای پالایش در دفاتر پیشخوان، ارسال کند؛ اتاق تعاون نیز در این زمینه با اداره کل راه و شهرسازی همکاری لازم را بعمل می آورد.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه به تامین زمین مورد نیاز جهت ساخت مسکن کارگری اشاره کرد و افزود: این زمین طی مراحل اداری و پس از اخذ مجوزهای لازم در اختیار اتاق تعاون قرار می گیرد که جهت شروع و ساخت مسکن کارگری، از مشاورین و انبوه سازان دارای مجوز با حضور در مناقصه دعوت شود.
وی ادامه داد: برای کاهش هزینه‌ها، مسکن‌ها به صورت ویلایی دوطبقه تهیه می شود که نقشه‌های آن نیز در پروژه‌های قبل آماده و پس از تصویب در جلسه شورای مسکن استان در اختیار اتاق تعاون قرار می گیرد.
۸ تیر ۱۴۰۰ ۲۰:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید