اخبار

عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

کارفرمایان و کارگران هر دو دل پری از قانون کار فعلی دارند

کارفرمایان و کارگران هر دو دل پری از قانون کار فعلی دارند
هم کارفرمایان دل پری از قانون کار فعلی دارند و هم کارگران. حقیقت هم نشان می دهد که هر دو طرف راست می گویند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: به مناسبت هفته قوه قضائیه عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی و برخی از نمایندگان جامعه کارگری و کارفرمایی به دیدار رئیس کل دادگستری استان رفتند.
عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در این دیدار ضمن بیان برخی از مشکلات کارگران و کارفرمایان در حوزه قوانین گفت: مبانی توسعه یافتگی در گذشته میزان دارایی ها، منابع مالی و... کشورها بود. از دهه اخیر مباحث توسعه به میزان سرمایه گذاری کشورها بر روی نیروی انسانی خود متمرکز شده است. نیروی انسانی که متاسفانه در برخی از موارد در کشور ما برای آنها ارجی گذاشته نمی شود.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد تصریح کرد: نیروی انسانی در هر حوزه ای، در بخش اداری کارمندان و در بخش تولید کارگران باید مورد توجه ویژه مدیران قرار بگیرند. در حال حاضر در استان یزد با کمبود نیروی انسانی برای واحدهای تولیدی روبرو هستیم. نیروهای متخصص در هر حوزه ای از اهمیت ویژه ای برخوردارند. واحدهای تولیدی برای این نیروها و آموزش و کسب تجربه آنها هزینه کرده اند.
تشکری یکی از مشکلاتی که کارگران با آن روبرو هستند را میزان حقوق و دستمزد عنوان کرد و افزود: در سال جاری میزان حقوق و دستمزد متناسب رشد داشت ولی در کشور ما برخی تصمیم گیری ها براساس چانه زنی است و این در حالی است که در بسیاری از کشورهای توسعه یافته این موارد از حالت سنتی خارج شده است. در این کشورها این مبالغ حساب شده و اصولی اضافه می شود. ولی در کشور ما نمایندگان کارگران و کارفرمایان چندین جلسه می نشیند و برای تعیین قیمت دستمزد چانه زنی می کنند.
وی با اشاره به اینکه به علت نبود ثبات اقتصادی، اصلاح قانون نیز ممکن نشده است گفت: هم کارفرمایان دل پری از قانون کار فعلی دارند و هم کارگران. حقیقت هم نشان می دهد که هر دو طرف راست می گویند.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برخی از مشکلات حوزه های کارگری را حضور مدیران دولتی دانست که در برخی از شرکت ها شبه دولتی روی کار هستند و افزود: شرکت های بزرگ وابسته بیشترین مقاومت را برای تشکیل تشکل های کارگری دارند و مانع شکل گیری هرگونه تشکل کارگری در واحد خود می شوند.
در این دیدار نمایندگان جامعه کارگری استان نیز مباحثی از جمله موقت بودن قراردادهای کار، عدم امنیت شغلی و ... را بیان کردند.
۶ تیر ۱۴۰۰ ۱۷:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید