اخبار

مدیرکل توسعه کارآفرینی :

جشنواره کارآفرینان برتر ملی با هدف ایجاد جایگاه اجتماعی برای کارآفرینان برگزار می‌شود

جشنواره کارآفرینان برتر ملی با هدف ایجاد جایگاه اجتماعی برای کارآفرینان برگزار می‌شود
مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی بر نقش و جایگاه کارآفرینی در کشور تاکید کرد و افزود : جشنواره کارآفرینان برتر ملی با هدف ایجاد جایگاه اجتماعی برای کارآفرینان برگزار می‌شود.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، رحیم سرهنگی در نشست خبری که با حضور محمد حسین عسگرپور،  مدیر کل تسهیلات و توسعه کارآفرینی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری برگزار شد گفت:  بخش ویژه گردشگری و صنایع دستی به عنوان یکی از بخش های تخصصی جشنواره در کنار بخش های صنعت، کشاورزی و خدمات اضافه و از همکاری ارزشمند وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز استفاده شده است.
رحیم سرهنگی،ایجاد گفتمان توسعه کارآفرینی را از مهم‌ترین رویکردهای برگزاری جشنواره کارآفرینان برتر ملی برشمرد و افزود:  الگوسازی برای کارآفرینان و سایر جوانانی که در حوزه کارآفرینی فعالیت می‌کنند از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است .

وی، اساسی ترین شاخص انتخاب و معرفی کارآفرینان برتر ملی را در این جشنواره، نوآوری  برشمرد و تصریح کرد: کارآفرینان کسانی هستند که با طرح ایده نو و خلاقانه به تولید ملی و ارزش و ایجاد ارزش افزوده کمک می کنند و بحث رعایت مسایل محیط زیستی نیز از دیگر مشخصه های اصلی در انتخاب و معرفی کارآفرینان برتر ملی است.

 سرهنگی با اشاره به اینکه امسال چهاردهمین جشنواره کارآفرینان بر تر ملی برگزار می شود تصریح کرد: این جشنواره در سال جاری با رویکرد و شکل جدید برگزار می شود.

مدیر کل توسعه کارآفرینی وزارت تعاون،  کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه از روز گذشته ثبت نام از کارآفرینان  برتر ملی آغاز شده است  افزود: این جشنواره در بخش های صنعت، کشاورزی و خدمات برگزار و  در سال جاری به صورت تخصصی تر نیز در حوزه گردشگری و صنایع دستی ثبت نام انجام می شود.

وی به موضوع انتخاب کارآفرینان پیشرو در جشنواره کارآفرینان برتر ملی نیز اشاره و تاکید کرد :
مصوبه حمایت از کارآفرینان پیشرو مراحلی نهایی خود را در کمیسیون اقتصادی دولت طی میکند و این مصوبه به زودی به تایید نهایی هیئت دولت نیز خواهد رسید .
 کارآفرینانی که به عنوان کارآفرین پیشرو انتخاب می شوند دکترای افتخاری در این حوزه دریافت می کنند  و از بیش از بیست نوع مشوق و تسهیلات بهره مند می شوند.

وی با اشاره به فرآیند برگزاری جشنواره کارآفرینان برتر ملی افزود:  در این جشنواره علاوه بر انتخاب و معرفی کارآفرینان برتر ملی در بخش‌های کشاورزی، صنعت و خدمات یک نفر نیز بانوی کارآفرین ملی و یک نفر کارآفرین جوان انتخاب و معرفی می‌شود.

 سرهنگی  با اشاره به اینکه جشنواره کارآفرینان برتر ملی از سال ۹۵  تا کنون در حال برگزاری است گفت : از سال ۹۵ تاکنون ۳۰ هزار نفر ثبت‌نام انجام شده و سه‌هزار و ۲۰۰ کارآفرین برتر انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه جشنواره کارآفرینان برتر ملی در سال جاری در یک فرآیند کاملا علمی برگزار می شود افزود: این جشنواره در مرحله اول با ثبت نام از کارآفرینان در سامانه مربوطه آغاز می شود، در مرحله دوم مدارک بررسی شده و در مرحله سوم از سوی 3 داور به صورت مجازی ، یک داور عمومی،یک داور در اداره تخصصی و  یک داور نیز  به صورت بدون نام و مخفی طرح‌ها را بررسی و داوری می‌کنند.

سرهنگی ادامه داد: در مرحله  بعد ، بازدید میدانی صورت می‌گیرد و نهایتاً یک شورای داوری از اساتید مختلف در هر استان شکل گرفته و کارآفرینان برتر استانی نیز  انتخاب می شوند.

 وی با بیان اینکه در جشنواره کارآفرینان برتر ملی در سال جاری در هر رسته تخصصی،  کارآفرینان برتر شناسایی و معرفی می‌شوند افزود : در سال جاری در حوزه‌های تخصصی فناوری اطلاعات ، بهداشت و درمان و دارو سازی  نیز کارآفرینان برتر شناسایی و معرفی می‌شوند.

 مدیرکل توسعه کارآفرینی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به گستردگی ظرفیت گردشگری در کشور بیان داشت : گردشگری یکی از رشته های پر  اشتغال  در کشور است که می‌تواند به صورت مستقیم و غیرمستقیم در اشتغالزایی نقش ایفا کند که متاسفانه در جریان کرونا بسیار آسیب دیده است .

وی تصریح کرد :  امسال کارآفرینان در حوزه صنعت گردشگری  نیز می توانند بطور جداگانه با مراجعه به سامانه کارآفرینان برتر وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ثبت نام کنند .

سرهنگی  با بیان اینکه بعد از برگزاری جشنواره کارآفرینان برتر ملی، کارآفرینان به حال خود رها نمی شوند  افزود:  کانون کارآفرینی استان نیز تشکیل می شود که ترکیب آن  شامل 6 نفر کارآفرین برتر بخش خصوصی و 6 نفر از مسئولین دستگاه های اجرایی است.

مدیرکل توسعه کارآفرینی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد : کانون های کارآفرینی در هر استان به دیگر  کارآفرینان کمک می‌کنند تا  ایده کارآفرینان جوان عملیاتی شود.

وی خاطر نشان کرد : کارآفرینان می توانند  تا دهم مرداد ماه سالجاری با مراجعه به سامانه کارآفرینان برتر به نشانی https://karafarinanebartar.mcls.gov.ir   در این سامانه نام نویسی کنند.
 
۵ تیر ۱۴۰۰ ۰۸:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید