اخبار

شریعتمداری : قیام ۱۵خرداد،تکیه گاهی جز مردم رنج دیده و مظلوم ایران نداشت

شریعتمداری : قیام ۱۵خرداد،تکیه گاهی جز مردم رنج دیده و مظلوم ایران نداشت
وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی در پیامی به مناسبت یوم الله 15 خرداد این روز را نقطه عطفی در تاریخ و مبدا انقلاب اسلامی دانست که سه عنصر اسلام،امام خمینی (ره) و مردم، اصل تفکیک ناپذیر آن بودند.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی متن پیام به این شرح است :
نیمه خرداد یادآور آغاز قیام ملتی مومن و انقلابی است که با لبیک به رهبری حکیم و فرزانه ، خیزش ظلم ستیزانه و اسلام خواهانه را رقم زدند و الگویی بی نظیر را در برابر استبداد حاکم ترسیم کردند . 
بی ترید قیام 15 خرداد نقطه عطفی در تاریخ  و مبدا انقلاب اسلامی  بود و سه عنصر اسلام، امام خمینی (ره) و مردم، اصل تفکیک ناپذیر آن بودند.
این نهضت به هیچ قشر خاصی تعلق نداشت‌ و قیامی مردمی بود و تکیه گاهی جز مردم رنج دیده و مظلوم ایران نداشت، اما آنچه همه اقشار را به میدان مبارزه کشاند و آنها را به هم پیوند داد، اسلام بود. همه  اقشار در برپایی آن سهیم شدند . از همین رو بود که امام خمینی (ره) نیز در این باره تاکید کرد :  «قیام پانزده خرداد، اسطوره قدرت ستم شاهی را در هم شکست و افسانه ها و افسون ها را باطل کرد. شهادت جوانان رشید و زنان و مردان در آن روز، سدّ عظیم قدرت شیطانی را از بنیان سست کرد. خون سلحشوران کوخ نشین، کاخ های ستم را در هم کوبید. ملّت عظیم الشأن با قیام و نثار خون فرزندان عزیز خویش، راه قیام را برای نسل های آینده گشود و ناشدنی ها را شدنی کرد». 
در عین حال قیام پانزده خرداد حامل پیام ارزشمندی هم برای ملت سرافراز ایران شد و آنان با تاسی از راه و روند حماسه آفرینان، به عنوان اسوه های ایثار و شهادت، درس جانبازی، فداکاری و پایداری را آموختند و نهضت اسلامی امام بر ضد طاغوت را تداوم بخشیدند و سرانجام طی سال های 42 تا 57 و در مبارزه ای بی امان و مقاومتی خستگی ناپذیر ، پیروزی انقلاب اسلامی را رقم زدند.   
با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و حماسه آفرینان  یوم الله  15 خرداد، اینجانب  تجدید بیعت خود را  با آرمان‌های امام راحل عظیم الشان و اهداف نظام مقدس جهموری اسلامی ایران اعلام می دارم.
 
۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید