اخبار

پناه در دیدار با معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خبر داد: پیشبرد پروژه های استان با حمایت و پشتیبانی بانک های رفاه و تعاون

پناه در دیدار با معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خبر داد: پیشبرد پروژه های استان با حمایت و پشتیبانی بانک های رفاه و تعاون
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت : با حمایت و پشتیبانی بانک‌ رفاه کارگران و بانک توسعه تعاون از ظرفیت قانون اصلاح ماده ۵۶ برای پیشبرد پروژه های استان کهگیلویه و بویراحمد استفاده می شود.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی غلامرضا پناه معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در دیدار با معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد و سایر مسولان استان گفت:  با  حمایت و پشتیبانی بانک‌ رفاه کارگران و بانک توسعه تعاون از ظرفیت  قانون اصلاح ماده ۵۶ (قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت) برای پیشبرد پروژه های استان استفاده و برنامه هایی  که برای توسعه استان تعریف شده اجرایی می شود.
غلامرضا پناه، نماینده ویژه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در استان کهگیلویه و بویر احمد به برخی از این پروژه ها اشاره کرد و گفت: در راستای ضوابط بانک توسعه تعاون ،مجموعا 135 میلیارد تومان تسهیلات از سوی این بانک در اختیار استان قرار خواهد گرفت .
به گفته وی، بانک رفاه کارگران نیز مجموعا 200 میلیارد تومان تسهیلات برای اجرای پروژه های مربوطه در اختیار استان قرار خواهد داد . 
وی تاکید کرد: پروژه سد تنگ سرخ ، پروژه ای مشترک بین استان های کهگیلویه و فارس است و برای تأمین آب آشامیدنی مردم این منطقه بسیار حیاتی است  و کمک  قابل توجهی به این بخش خواهد بود .
پناه تاکید کرد:  همچنین پروژه جاده یاسوج به شیراز که از محورهای مواصلاتی است و  با یکی از استان‌های بزرگ ارتباط برقرار می‌کند از مهمترین پروژه هایی است که عملیات اجرایی آن با همکاری بانک های وابسته به وزارت تعاون؛،کار و رفاه اجتماعی آغاز خواهد شد . 
نماینده ویژه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در استان کهگیلویه و بویر احمدافزود : دو پروژه سدآبریز و سد سقاوه از دیگر طرح‌هایی است که با همکاری بانک‌های عامل و ارایه تسهیلات اجرا می شود.
 
335 میلیارد تومان تسهیلات بانکی به پروژه های عمرانی استان اختصاص یافت/ استفاده از ظرفیت ماده ۵۶ گام مهمی در توسعه کهگیلویه و بویراحمد است/ تخصیص ۸۵ درصد از تسهیلات بانکی پروژه های عمرانی به سدهای استان
سید حشمت الله  صمیمی دوست  معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویر احمد هم  در این نشست با ابراز خرسندی از پیگیریهای نماینده ویژه وزیر تعاون برای توسعه استان اظهار امیدواری کرد مشارکت دو بانک رفاه کارگران و توسعه تعاون برای اجرای پروژهای منطقه تداوم یابد. 
وی افزود : همچنین در این نشست در خصوص تقسیم اعتبارات بانکی در اجرای ماده ۵۶ قانون به پروژه های عمرانی استان که موفق به اخذ مجوزهای لازم شده بودند ، تصمیمات نهایی گرفته و جهت اجرایی نمودن به بانک های عامل ابلاغ شد .
صمیمی عنوان کرد: یکی از مفاد این تفاهم نامه استفاده از ظرفیت قانونی ماده ۵۶ جهت شتاب بخشیدن به پروژه های عمرانی بود که به واسطه همین امر وزارتخانه های نیرو و راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه کشور در این تفاهم نامه اقتصادی مشارکت دارند.
وی اظهار داشت: با درایت استاندار، همراهی مجمع نمایندگان استان و پیگیری پناه معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان نماینده ویژه وزیر کار در استان این بخش مهم از تفاهم نامه به مرحله اجرا رسید .
معاون اقتصادی استاندار تاکید کرد: یکی از اقدامات ماندگار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دولت تدبیر و امید استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های این وزارت خانه در توسعه مناطق محروم به خصوص استان کهگیلویه و بویراحمد است.
وی گفت: باتوجه به خشکسالی های اخیر  لزوم حمایت از پروژه های سدسازی در اولویت دولت و استان قرار گرفته است.
معاون اقتصادی استاندار، عنوان کرد: در این نشست پس از بحث و بررسی فنی و کارشناسی مقرر شد از مجموع تخصیص ۳۳۵ میلیارد تومان تسهیلات بانکی پروژه های عمرانی بیش از ۸۵ درصد از این تسهیلات به سدهای استان اختصاص داده شود.
صمیمی دوست معاون اقتصادی استاندار زحمات و تلاش های وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، پناه نماینده ویژه وزیر کار در استان، سایر معاونین آن وزارتخانه، مدیران عامل بانک های توسعه تعاون و رفاه کارگران، سایر روسای سازمان های وابسته به آن وزارتخانه، صندوق کارآفرینی امید، همکاری مستمر مجمع نمایندگان استان در اجرایی نمودن این تفاهم نامه  و همچنین تلاش شبانه روزی استاندار استان در احیای ظرفیت های قانونی جهت توسعه استان  از جمله ماده ۵۶ که سالیان متمادی بر جای مانده بود را قابل تقدیر عنوان کرد.
رسول فرهادی، مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در تشریح پروژه سد خاکی سقاوه اظهار داشت: با توجه به اینکه منطقه سقاوه در شهرستان مارگون در آینده به یک شهرک صنعتی بزرگ تبدیل می‌شود، و از آنجا که اکثر صنایع به آب مصرفی نیاز دارند  و رشد جمعیتی شهرستان مارگون، ظرفیت منطقه برای کشاورزی احداث سد خاکی سقاوه در دستور کار قرار گرفته است .
وی افزود: این سد علاوه بر تامین آب شرب و مصارف صنعتی می‌تواند در تامین آب هزار هکتار از اراضی منطقه کمک شایانی کند.
مهدی روشنفکر، نماینده کهگیلویه و بویر احمد در مجلس شورای اسلامی از مجموعه اقدامات وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی به ویژه  پیگیری های معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی به عنوان نماینده وزیر تعاون،کار و رفاه جتماعی برای اجرای پروژه های این استان قدردانی کرد . 
در این نشست لله گانی، مدیر عامل بانک رفاه کارگران ،نمایندگان بانک توسعه تعاون، سروش مقدم مدیر کل بودجه وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و حجت الاسلام سیدمحمد موحد نماینده  استان نیز حضور داشتند.
 
۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید