اخبار

عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

مسئولین تحمل امر به معروف و نهی از منکر شدن را در خود تقویت کنند

مسئولین تحمل امر به معروف و نهی از منکر شدن را در خود تقویت کنند
وقتی نظارت دقیق وجود نداشته باشد و امربه معروف و نهی از منکر نیز به درستی اجرا نشود، بعضا اشخاصی در جامعه رشد می کنند که به همراه آنها غیبت و دروغ در بین مردم تقویت می شود.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: نشست تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ابوذر صانعی دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان یزد برگزار شد.
در ابتدای این نشست عمادتشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: عامل بازدارنده فساد، نظارت است. متاسفانه با وجود اینکه سازمان های متعدد نظارتی در کشور وجود دارد اما به دلیل عدم شفافیت و همچنین فراموشی فریضه امربه معروف ونهی از منکر شاهد بروز فساد در دستگاه های دولتی و در سطح جامعه هستیم.
وی ادامه داد: وقتی نظارت دقیق وجود نداشته باشد و امربه معروف و نهی از منکر نیز به درستی اجرا نشود، بعضا اشخاصی در جامعه رشد می کنند که به همراه آنها غیبت و دروغ در بین مردم تقویت می شود.
تشکری با بیان اینکه باید از کارکنانی که در درون سازمان به این فریضه الهی اهتمام دارند توجه ویژه شود و از آنها دفاع شود تاکید کرد: تضعیف فریضه امربه معروف و نهی از منکر و کم رنگ شدن آن در جامعه باعث شده افرادی در قالب سازمان های نظارتی علیه بخشی از افراد اطلاعات دروغ بدهند و در عمل خروجی خوبی از این دستگاه ها شاهد نباشیم.
وی با بیان اینکه امربه معروف و نهی از منکر دو وجه دارد تصریح کرد: در امربه معروف و نهی از منکر یکی امر و نهی کننده است، و دیگری امر یا نهی شونده. بخش اول در کشور ما پذیرش دارد ولی عموما در نقش دوم پذیرای امر به معروف یا نهی از منکر، کمتر تحمل و پذیرش وجود دارد.
تشکری ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر حاکمان اولاست و مسئولین باید تحمل امر به معروف و نهی از منکر شدن را در خود تقویت کنند. آن موقع جامعه به سمت اجرای بیش از پیش این فریضه گام بر می‌دارد.
وی با بیان اینکه مردم و کارمندان از اینکه یک طرفه مورد امر و نهی مسولین و مدیران قرار بگیرند حساسیت پیدا کردند گفت: شخصا تلاش می کنم با پذیرش امر به صلاح و معروف و همچنین نهی از اشتباه و منکر از مجموعه همکارانم، تصمیمات، با صواب و نفع عمومی برای جامعه و اداره اخذ نمایم.
در پایان این نشست احکام اعضای شورای امربه معروف و نهی از منکر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اعطا شد.
۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۰۷
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید