اخبار

فریبا آیت اللهی در نشست با شبکه توسعه اجتماعی بانک رسالت:

حضور کارآفرینان اجتماعی زمینه ی توسعه ی اجتماعات محلی را مساعد می سازد

حضور کارآفرینان اجتماعی زمینه ی توسعه ی اجتماعات محلی را مساعد می سازد
حضور کارآفرینان اجتماعی در حوزه های مختلف زمینه ی توسعه ی اجتماعات محلی را مساعد می سازد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: نشست مدیریت کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و شبکه توسعه اجتماعی بانک رسالت با هدف کارآفرینی اجتماعی و ایجاد اشتغال برگزار شد.
فریبا آیت اللهی مدیرکارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: کارآفرینی اجتماعی به فرایندی اشاره دارد که طی آن کارآفرینان به ساخت یا تغییر نهادها در سطح اجتماع محلی می پردازند و با بیان راهکارهایی مفید، برای کاهش مسائل اجتماعی اقدام می کنند.
وی ادامه داد: حضور کارآفرینان اجتماعی در حوزه های مختلف زمینه ی توسعه ی اجتماعات محلی را مساعد می سازد.
در ادامه این نشست دره زرشکی دبیر شبکه توسعه اجتماعی رسالت استان یزد هدف غایی شبکه توسعه اجتماعی رسالت را بهبود سبک زندگی از طریق سه مولفه همیاری اجتماعی، قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی برشمرد.
وی در خصوص کارهای خرد و خانگی تصریح کرد: از دیگر برنامه های کارآفرینی اجتماعی در شبکه ایجاد هر خانه یک کارخانه است. یعنی کار و کسب خرد و خانگی، تولید در شهرهای کوچک و روستاها و مصرف در شهرهای بزرگ که این الگو باعث می‌شود حاشیه نشینی کم شده، مهاجرت کاهش یافته و بنیان خانواده پایدارتر و سطح رفاه و معیشت خانواده ها بهبود یابد.
دره زرشکی با اشاره به اینکه شبکه توسعه اجتماعی رسالت در تلاش است که این ذهنیت را جایگزین کند که «پول» به عنوان یکی از ابزارهای مورد نیاز برای کسب و کار اگر به موقع و با روش مناسب در اختیار قرار بگیرد می تواند نقش آفرینی مثبتی داشته باشد خاطرنشان کرد: این اراده و همت ماست که می تواند «کار» بسازد و تداوم این کار است که می تواند منجر به خلق ارزش از جمله تولید ثروت شود.
وی ادامه داد: در شبکه توسعه اجتماعی رسالت، ما برای کارآفرینی اجتماعی در هسته های کار و زندگی، تلاش می کنیم تا با شروع به کار، به یاری خدا، خلق ثروت و ارزش کنیم تا ثابت کنیم که «کار است که پول می سازد .
بیش از ۱۶۰۰کانون همیاری اجتماعی با بیش از دویست هزار عضو در استان یزد وجود دارد.
۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۰۳
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید