اخبار

عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

4 تعاونی خدماتی در استان یزد بعنوان سهامی عام فعالیت می کنند

4 تعاونی خدماتی در استان یزد بعنوان سهامی عام فعالیت می کنند
شرکت‌های تعاونی سهامی عام الگویی جدید در نظام اقتصادی دنیا است و می‌توان ادعا کرد این روش در جهان بی‌نظیر است و فقط در کشور ایران اجرا می‌شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بازدیدی که با همراهی علیرضا ناطقی مدیرکل دفتر تعاونی های خدماتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از شرکت تعاونی کارکنان نیروگاه برق یزد داشتند گفت: شرکت تعاونی کارکنان نیروگاه یزد یکی از تعاونی های سهامی عام است.
وی ادامه داد: این شرکت از جمله شرکت‌های فنی -مهندسی است که در زمینه تولید انرژی الکتریکی، اجرای طرح‌های تولید برق و صنایع وابسته، بهره‌برداری و تعمیرات مولدهای نیروگاهی و ارائه خدمات بازرگانی و تامین قطعات نیروگاهی در سراسر کشور فعالیت دارد.
تشکری با اشاره به اینکه در کشور 24 شرکت تعاونی سهامی عام وجود دارد تصریح کرد: در استان یزد 4 شرکت تعاونی سهامی عام فعالیت دارند که یکی از آنها شرکت تعاونی فوق است. این شرکت در ابتدا کار خود را با کارکنان صنعت برق استان یزد آغاز و از سال 1391 با تجدید ساختار بیش از 800 نفر از سایر اقشار جامعه را نیز بعنوان سهامدار عضوگیری کرد.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تصریح کرد: شرکت‌های تعاونی سهامی عام الگویی جدید در نظام اقتصادی دنیا است و می‌توان ادعا کرد این روش در جهان بی‌نظیر است و فقط در کشور ایران اجرا می‌شود.
وی با اشاره به این که این شرکت ها بیشترین مزایا را در مقایسه با شرکت‌های دیگر(تعاونی وغیرتعاونی) دارا هستند، خاطرنشان کرد: شرکت تعاونی سهامی عام علاوه بر این که از مزایای شرکت های تجاری استفاده می نمایند از مزایای مربوط به شرکتهای تعاونی نیز استفاده می کنند. که از جمله این مزایا می توان به درآمد مشمول مالیات ابرازی تعاونیها مشمول 25 درصد تخفیف اشاره کرد.
وی خاطرنشان کرد: این شرکت به تازگی در فهرست تعاونی های سهامی عام قرار گرفته که بطور مستقیم برای 30 نفر اشتغال ایجاد کرده است.
۱۱ خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید