اخبار

علیرضا ناطقی مدیرکل دفتر تعاونی های خدماتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یزد:

شرکت های تعاونی سهامی عام از ابداعات قانون گذار ایران است

شرکت های تعاونی سهامی عام از ابداعات قانون گذار ایران است
شرکت تعاونی سهامی عام از یک ‌طرف از ابداعات قانونگذار ایران است و ازنظر حقوق تطبیقی فاقد هر نوع سابقه در سایر کشورها و نظام‌های حقوقی است و از طرف دیگرماهیت حقوقی این نوع شرکت دوگانه و ترکیبی از شرکت سهامی عام و شرکت تعاونی متعارف است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد: علیرضا ناطقی مدیرکل دفتر تعاونی های خدماتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه عماد تشکری سرپرست این اداره کل از شرکت تعاونی فراگیر توسعه معراج کار یزد بازدید کردند.
نیاکمال مدیرعامل شرکت با اشاره به اینکه اکثریت اعضای این تعاونی فراگیر مددجویان کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند افزود: این شرکت بیش از 56 هزار نفر سهامدار حقیقی و 5 شرکت به عنوان سهام دار حقوقی آن محسوب می شوند.
وی ادامه داد: سرمایه ثبت شده شرکت سه میلیارد تومان است که در حال افزایش به 6 میلیارد تومان است.
نیا کمال با بیان اینکه شرکت تعاونی فراگیر توسعه معراج کار یزد به عنوان یک شرکت تعاونی سهامی عام و فراگیر ملی در حال فعالیت است تصریح کرد: باتوجه به اینکه یزد در سازمان یونسکو به عنوان شهر جهانی به ثبت رسید این شرکت در زمینه گردشگری سرمایه گذاری کرد. رستوران و کافی شاپ عمارت خانه پدری یزد با هفت نفر پرسنل ثابت و پنجاه نفر به صورت فصلی فعالیت دارد، که متاسفانه در ایام کرونا این واحد گردشگری تعطیل است.
وی تاکید کرد: تا سال ۱۳۹۵ حدود چهل درصد ساخت هتل مجموعه پیشرفت داشته است و به دلیل عدم حمایت حدود پنج سال است که ساخت هتل راکد مانده و برای تکمیل و راه اندازی آن نیازمند تسهیلات هستیم.
در این دیدار علیرضا ناطقی مدیرکل دفتر تعاونی های خدماتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شرکت تعاونی سهامی عام از یک ‌طرف از ابداعات قانونگذار ایران است و ازنظر حقوق تطبیقی فاقد هر نوع سابقه در سایر کشورها و نظام‌های حقوقی است و از طرف دیگرماهیت حقوقی این نوع شرکت دوگانه و ترکیبی از شرکت سهامی عام و شرکت تعاونی متعارف است.

وی ادامه داد: قوانین حاکم بر شرکت تعاونی های سهامی عام همانند قوانین تجارت است و این نوع شرکت تعاونی ها به لحاظ اینکه افرادی که آورده بیشتری داشته باشند حق رای بیشتری نیز دارند می توانند در جذب سرمایه گذار موفق عمل کنند و همچینن سرمایه های خرد هم جمع آوری نمایند.
رستوران خانه پدری متعلق به دوران صفویه است و بعنوان شاهکار معماری سنتی ایران شناخته شده است.
۹ خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۴۳
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید