اخبار

معاون امور اقتصادی : حجم آمار و اطلاعات تولید شده در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قابل قیاس با دیگر وزارتخانه ها نیست

معاون امور اقتصادی : حجم آمار و اطلاعات تولید شده در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قابل قیاس با دیگر وزارتخانه ها نیست
معاون امور اقتصادی در اولین شورای تحلیل آمار و اطلاعات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حجم آمار و اطلاعات تولید شده در این وزارتخانه قابل قیاس با دیگر وزارتخانه ها نیست و خلاء وجود چنین شورایی محسوس بود.‌

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، "حجت الله میرزایی" رییس شورا افزود: برگزاری نشست های این شورا می تواند در تهیه پژوهش ها و سیاست گذاری های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نقش ارزنده ای ایفا کند.‌

رئیس مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این نشست هدف از تشکیل شورای تحلیل آمار و اطلاعات را غنای کیفی و کمی گزارش های تحلیلی وزارتخانه عنوان کرد. 

«علیرضا زاهدیان» گفت: شورای تحلیل آمار و اطلاعات به دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل شده و هر دو هفته یکبار نشست برگزار می کند.
دبیر شورای تحلیل آمار و اطلاعات  افزود: این نشست  با مروری بر شرح وظایف و اهداف تشکیل شورا ، بررسی تعداد شاغلین به تفکیک فعالیت های اقتصادی - سال های 1384 الی بهار 1399 ، تعداد شاغلین به تفکیک فعالیت های اقتصادی - سال های 1384 الی بهار 1399 و ویژگی های اجتماعی و اقتصادی زنان سرپرست خانوار و خود سرپرست- سال های 98-1390"  برگزار شد. 
وی برگزاری این نشست ها را بستری برای ارائه و بررسی گزارش های تحلیلی که در سایر بخش های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهیه می شود دانست و عنوان کرد:  گزارش های تحلیلی برتر در روز آمار تقدیر می شوند. 
زاهدیان گفت: ارائه مقالات و پایان نامه های مرتبط با حوزه ماموریت های وزارتخانه نیز در این نشست ها مفید هستند .
رئیس مرکز آمار و اطلاعات راهبردی  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: در این نشست مقرر شد  گزارش "مقایسه تعداد شاغلین به تفکیک فعالیت های اقتصادی مربوط به زمستان 1399 در مقایسه با زمستان 1398" و گزارش "بررسی ویژگی های اجتماعی و اقتصادی زنان سرپرست خانوار و خود سرپرست سال های 98-1390" ارائه شود و همچنین گزارش وضعیت بازار کار غیررسمی و اطلس نیروی کار در بخش دولتی و گزارش "برآورد تعداد مشمولین قانون کار"  نیز در دستور کار قرار بگیرد.  
زاهدیان افزود:  با توجه به آنکه محاسبه خط فقر از سوی مرکز آمار ایران، در فهرست آمارهای رسمی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال جاری قرار گرفته است، بررسی خط فقر و شاخص های مرتبط به صورت مشترک بین مرکز آمار و اطلاعات راهبردی و دفتر مطالعات رفاه اجتماعی در دستور کار قرار  دارد.
در این نشست مدیران واحدهای ستادی، مدیران آماری سازمان های وابسته، مشاورین وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صاحبنظران و اساتید دانشگاه حضور داشتند.
 
۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید