اخبار

منصوری در حاشیه سفر به شهرستان اردستان: بازگشت یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار نفر به کار

منصوری در حاشیه سفر به شهرستان اردستان: بازگشت یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار نفر به کار
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از نزدیک به ۲ میلیون نفر ریزش اشتغال، یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر بازگشت به کار داشتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان، عیسی منصوری در حاشیه نشست کارگروه اشتغال اردستان با بیان این که، از نزدیک به ۲ میلیون نفر ریزش اشتغال، یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر بازگشت به کار داشتند، گفت: در حوزه بیمه بیکاری حدود ۷۳۰ هزار نفر مشمول این برنامه اختصاصی دوره کرونا شدند و بخشی از این افراد ۲۵۰ هزار نفر همچنان مشمول دریافت بیمه بیکاری هستند و نیازمند منابع جدیدی خواهیم بود.

 وی افزود: در نشست‌های اخیر کارگروه اقتصادی ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد تداوم پرداخت تسهیلات، ایجاد فرصت بیشتر در حوزه تنفس برای باز پرداخت تسهیلات، حمایت در حوزه های مالیاتی و بیمه‌ای تصمیمات جدیدی اتخاذ شد که به زودی پس از تصویب نهایی در ستاد ملی کرونا ابلاغ خواهد شد.

وی با بیان این که در مواجه با کرونا و برای حفظ اشتغال و ایجاد امکان تداوم فعالیت کسب و کارهای آسیب‌دیده به صورت عمده در ۱۴ رسته اصلی و ۸۵۷ زیر رسته ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در اختیار گذاشته شد، افزود: این تسهیلات در مرحله نخست اشتغال محور بود و ۱۴ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: نزدیک به ۲ هزار میلیارد تومان به طور مستقل در اختیار بخش گردشگری، یک‌هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در حوزه فرهنگ و هنر و ۸۰۰ میلیارد تومان در حوزه ورزش به صورت اختصاصی از طریق دستگاه‌های مربوطه در اختیار واحدهای کسب و کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: در نشست‌های اخیر کارگروه اقتصادی ستاد ملی کرونا نیز در مورد تداوم این تسهیلات و ایجاد فرصت بیشتر در حوزه تنفس برای باز پرداخت تسهیلات و همچنین حمایت در حوزه‌های مالیاتی و حوزه های بیمه‌ای تصمیمات جدیدی اتخاذ شد که به زودی پس از تصویب نهایی در ستاد ملی کرونا ابلاغ خواهد شد.

شهرستان اردستان با افزون بر ۴۲ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع‌ شده است.

 
۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید