اخبار

مهدی قاسمی: جشنواره عکس کارا به دنبال نشان دادن اهمیت مفهوم کار، اشتغال و ایمنی است

مهدی قاسمی: جشنواره عکس کارا به دنبال نشان دادن اهمیت مفهوم کار، اشتغال و ایمنی است
دبیر نخستین دوره جشنواره عکس کارا در گفت و گو با پایگاه اینترنتی این جشنواره با اشاره به اهمیت مفهوم کار، اشتغال و ایمنی در دنیای امروز، برگزاری این جشنواره را گام بزرگی در شناخت بیشتر مردم با این مفاهیم دانست.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،  مهدی قاسمی با اشاره به این که جشنواره کارا میزبان آثار همه عکاسان( حرفه‌ای و آماتور) است، اظهار کرد:   این جشنواره در دو بخش آزاد و ویژه برگزار می‌شود؛ در بخش آزاد از همه عکاسان عزیز دعوت می‌کنیم که از نگاه خود به مفهوم کار به صورت عام‌تر اشتغال زنان و مردان ایرانی در مشاغل اداری، کارگری، خدماتی، هنری، استارتاپ‌ها، کارآفرینی و اشتغال افراد دارای معلولیت و هر کاری که نشان دهنده زحمات زنان و مردان سرزمین‌مان باشد بپردازند.

 وی افزود: در بخش ویژه  با تاکید بر موضوع «ایمنی در محیط کار» پذیرای آثاری هستیم که به این مهم می‌پردازند، چون در هر حرفه‌ای بحث ایمنی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

عضو هیات مدیره انجمن صنفی عکاسان مطبوعات ایران با اشاره به این که هیات داوران این جشنواره در دو بخش تک عکس و مجموعه عکس جایزه ویژه تعیین کرده‌اند، گفت: همان‌طور که می‌دانید در ۱۶ ماه گذشته تمام دنیا درگیر پاندمی ویروس کووید ۱۹ شده‌اند و ایران نیز از این موضوع مستثنی نبوده، به همین دلیل و به احترام تلاش‌ و فداکاری کادر درمان این جایزه به آثاری تعلق می‌گیرد که به این مشاغل پرداخته باشند.

لازم به ذکر است: هیات داوران نخستین جشنواره عکس را خانم ها  رعنا جوادی، مریم زندی و آقایان محمود کلاری، سیف‌الله صمدیان و رضا معطریان تشکیل می‌دهند.

مهلت ارسال آثار به نخستین دوره جشنواره عکس کارا تا روز ۱۶ خرداد سال جاری است و علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی  www.karaphoto.ir از نحوه شرکت در جشنواره و قوانین آن آگاهی پیدا کنند.

 
۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید