اخبار

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

تعهد دستگاه های اجرایی استان برای ایجاد 12 هزار فرصت شغلی در سال جاری

تعهد دستگاه های اجرایی استان برای ایجاد 12 هزار فرصت شغلی در سال جاری
در سال جاری دستگاه های اجرایی متعهد شدند 12 هزار شغل در استان ایجاد کنند که بیشترین ایجاد اشتغال مربوط به شهرستان های یزد، میبد و اردکان است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست کارگروه اقتصادی، سرمایه گذاری و اشتغال استان گفت: دستگاه‌های اجرایی در سال گذشته موفق شدند ۱۳ هزار و ۷۲۵ شغل ایجاد کرده و بیش از ۱۰۰ درصد از تعهدات خود را اجرایی کنند.
وی افزود: در سال جاری دستگاه های اجرایی متعهد شدند 12 هزار شغل در استان ایجاد کنند که بیشترین ایجاد اشتغال مربوط به شهرستان های یزد، میبد و اردکان است.
تشکری ادامه داد: هنوز چند دستگاه به دلایل مختلف نظیر کرونا میزان تعهد خود را در زمینه اشتغال در سال جاری را اعلام نکرده اند.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد عملکرد کارگروه اشتغال و کمیته فنی استانی طرح اشتغال روستایی عشایری از سال 96 تاکنون را بیان کرد و خاطرنشان کرد: این کارگروه 23 جلسه تاکنون تشکیل داده که در بخش کمیته فنی نیز 41 جلسه با حضور اعضا در استان شکل گرفته است.
وی درباره پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری گفت: 1927 طرح از ابتدا تاکنون 262 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده اند که برای 3 هزار و 330 نفر فرصت اشتغال ایجاد شده است.
تشکری تسهیلات پرداختی به طرح های غیرحمایتی را 46 مورد عنوان کرد و افزود: مبلغی بالغ بر 2 میلیارد تومان به این طرح ها برای ایجاد فرصت اشتغال برای 172 نفر پرداخت شده است.
وی اضافه نمود: تسهیلات پرداختی به طرح های حمایتی 129 مورد بوده که بیش از 7 میلیارد تومان برای ایجاد 159 فرصت شغلی پرداخت شده است.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در پایان خاطرنشان کرد: تعداد 675 طرح دریافت کننده تسهیلات مورد بازدید کمیته های نظارت استان و شهرستان ها قرار گرفته اند.
۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۴:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید