اخبار

معرفی 55 کارفرمای متخلف در زمینه به کارگیری اتباع غیرمجاز به مراجع قضائی

معرفی 55 کارفرمای متخلف در زمینه به کارگیری اتباع غیرمجاز به مراجع قضائی
در سال گذشته ۳۶۹ مورد جریمه برای متخلفین استفاده از کارگران غیرمجاز داشتیم و در این زمینه ۵۵ کارفرما به مراجع قضایی معرفی شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی: عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت هفته کارگر در برنامه رادیویی «رو در رو» حاضر شد و به سوالات مردم پاسخ داد.
وی از فعالیت ۲۹ مرکز کاریابی در استان به صورت مجازی و فیزیکی خبر داد و گفت: ۱۲ مرکز، در مرکز استان و ۹ مرکز در دیگر شهرستان‌های استان قرار دارند و در سال ۹۹ هفت هزار و ۵۰۵ نفر متقاضی کار در این کاریابی‌ها ثبت نام کردند که از این تعداد دو هزار و ۲۴۲ نفر مشغول به کار شدند.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ادامه داد: از ابتدای راه‌اندازی سامانه کارورزی در استان، تعداد سه هزار و ۸۸۲ نفر کارورز در این سامانه ثبت نام کردند که یک هزار و ۱۹۰ کارورز واجد شرایط بوده و ۴۲۶ واحد پذیرنده نیز با عقد ۸۴۲ مورد قرارداد این افراد را جذب کردند. همچنین ۳۸۳ کارفرما نیز از معافیت بیمه‌ای مرتبط با کارورزی بهره‌مند شدند
تشکری با بیان اینکه در حوزه توسعه کارآفرینی ۱۵ مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی در ۱۴ زیر گروه تخصصی در استان یزد فعال هستند تصریح کرد: در سال گذشته مجوز 2 مرکز جدید مشاوره و خدمات کارآفرینی صادر شد و دو مورد کافه کارآفرینی نیز در استان راه اندازی شد.
وی تصریح کرد: در حوزه تسهیلات روستایی و عشایری از ابتدای این طرح یک هزار و ۹۲۷ مورد تسهیلات با اشتغال بالغ بر سه هزار و ۳۳۰ نفر با مبلغ ۲۶۲ میلیارد تومان پرداخت شده است که در سال ۹۹، برای ۴۶ مورد طرح غیر حمایتی بیش از ۲۱ میلیارد ریال تسهیلات با ایجاد ۱۷۲ فرصت اشتغال و برای ۱۲۹ طرح حمایتی مبلغ بیش از ۷ میلیارد جهت ایجاد فرصت اشتغال ۱۵۹ نفر پرداخت شده است.
تشکری با بیان این مطلب که بیش از ۳۳ هزار کارگر تحت پوشش۱۹۳ خانه بهداشت قرار دارند گفت: این خانه های بهداشت در ۴۸ بنگاه اقتصادی بالای ۵۰ نفر در استان قرار دارند.
وی ادامه داد: کارگران استان در سال گذشته از دوره‌های آموزشی مهارت زندگی، پیشگیری از اعتیاد، سلامت روان، مهارت آموزی و آسیب‌های نوپدید بهره‌مند شدند.
تشکری با اشاره به کارگیری اتباع خارجی در واحدهای تولید گفت: در سال گذشته ۳۶۹ مورد جریمه برای متخلفین استفاده از کارگران غیرمجاز داشتیم و در این زمینه ۵۵ کارفرما به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی اضافه نمود: ۵۱ مورد پروانه کار برای اتباع خارجی صادر شده است. همچنین 771 اتباع غیر مجاز در واحدهای تولیدی شناسایی و همچنین ۷۸۷ مورد بازرسی برای نظارت بر استفاده از کارگران اتباع بیگانه انجام گرفته و در این زمینه ۱۵۱ مورد پروانه کار ابطال شده است.
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید