اخبار

فضای تعاملی و همراهی خوب بین جامعه کارگری استان با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی وجود دارد

فضای تعاملی و همراهی خوب بین جامعه کارگری استان با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی وجود دارد
فضای تعاملی و همراهی خوبی بین تشکل ها و جامعه کارگری استان با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دارد و این فضا باید بین همه دستگاه های متولی مسائل کارگری وجود داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمدعلی طالبی در نشست تشکل های کارگری استان که با حضور عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از رؤسای تشکل ها و مسئولین خانه کارگر استان در سالن حمیدیا استانداری برگزار شد، به تعامل و همراهی دو جانبه بین جامعه کارگری و مسئولین استان اشاره کرد و گفت: جامعه کارگری استان یزد، جامعه ای فرهیخته بوده و به واسطه همین فرهیختگی بر نیازهای جامعه و الزامات موجود در حوزه های مختلف تسلط داشته و تعامل خوبی با مسئولین استان دارند.
وی افزود: مسئولین نیز در بخش های مختلف هم نوایی و همراهی خوبی با جامعه کارگری دارند.
استاندار، مطالبات جامعه کارگری را هم راستا با مطالبات مسئولین و منطبق بر مصلحت استان دانست و افزود: از جمله این مطالبات میتوان به موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان، پیگیری ساخت مسکن کارگری و حل دغدغه های کارگران در حوزه بیمه درمانی اشاره کرد.
طالبی با اشاره به مطالبات و موارد مطرح شده در این نشست، اظهار کرد: مطالباتی که در بخش های مختلف استان قابل حل هستند جهت پیگیری جدی در سیکل اداری؛ مکتوب و در اختیار ما قرار گیرد و مواردی که در ابعاد ملی باید مورد پیگری قرار گیرند کما فی السابق دنبال و مکاتبات لازم انجام خواهد شد.
استاندار یزد با بیان اینکه استان یزد اولین استان کشور بود که در حوزه مسکن ملی کارگران ورود و طرح موضوع کرد، افزود: این امر توسط اتاق تعاون استان پیگیری می شود که باید روند تنظیم لیست و پایش اسامی تسریع شود.
وی با اشاره به بهره برداری از نخستین پروژه طرح اقدام ملی مسکن کشور در استان یزد، تصریح کرد: امیدواریم همانگونه که در اجرای پروژه های مسکن خانواده های شهدا و ایثارگران و نیز مسکن فرهنگیان از استان های پیشتاز کشور هستیم، بتوانیم اقدامات خوب و ویژه ای را در حوزه مسکن کارگری انجام دهیم.
در بخش دیگری از سخنانش به نقش و اهمیت تشکل های کارگری اشاره و بر توسعه و فعال شدن تشکل های کارگری و جامعه کارگری استان تاکید کرد.
طالبی در پایان با اشاره به اینکه بسیار خوشحالم که جامعه کارگری استان از عملکرد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی رضایت دارند گفت: فضای تعاملی و همراهی خوبی بین تشکل ها و جامعه کارگری استان با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دارد و این فضا باید بین همه دستگاه های متولی مسائل کارگری وجود داشته باشد.

4
3
2
1
استاندار یزد


۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۳:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید