اخبار

مسائل و مشکلات کارگران معدن چاه گز مورد بررسی قرار گرفت

مسائل و مشکلات کارگران معدن چاه گز مورد بررسی قرار گرفت
یکی از درخواست ها اجرای طرح طبقه بندی مشاغل کارگری بود که مشکل آن قبلاً رفع شده بود و در این رابطه کلیه احکام کارگران از ابتدای سال 1400 براساس طرح طبقه بندی صادر شده که باعث افزایش حقوق کارگران می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بهاباد: در نشستی که با حضور رحیمائی سرپرست معدن چاه گز و کارگر رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بهاباد در محل این معدن برگزار شد، مسائل و مشکلات کارگران معدن چاه گز مورد بررسی قرار گرفت.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بهاباد با تبریک هفته کار و کارگر به همه کارگران زحمت کش، گفت: روز گذشته حدود ۵۰ نفر از کارگران عزیز معدن چاه گز بهاباد که خواسته های به حقی داشتند برای ساعتی دست به اعتصاب زدند که با گذشت ساعتی از شروع اعتصاب، مذاکراتی بین مهندس خانی زاده فرماندار بهاباد و مهندس رحیمائی سرپرست این معدن انجام شد و قول هایی برای حل مسائل به کارگران داده شد.
کارگر با اشاره به درخواست های مطرح شده از سوی کارگران معدن چاه گز گفت: یکی از درخواست ها اجرای طرح طبقه بندی مشاغل کارگری بود که مشکل آن قبلاً رفع شده بود و در این رابطه کلیه احکام کارگران از ابتدای سال 1400 براساس طرح طبقه بندی صادر شده که باعث افزایش حقوق کارگران می شود.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بهاباد با بیان اینکه در حال حاضر ساعت کاری کارگران معدن 10 ساعت است و حقوق آنها در قالب اضافه کاری به آنها پرداخت می شود، گفت: مقرر شد ساعت کاری در دو شیفت از ساعت 6:30 الی 17:30 و شیفت شب از ساعت 17:30 الی 3:15 بامداد در نظر گرفته شود.
کارگر به تصمیمات اتخاذ شده برای راه اندازی شیفت سوم نیز اشاره نمود و تصریح کرد: باتوجه به اینکه ماشین آلات معدنی مورد نیاز خریداری گردیده و تا پایان ماه جاری به معدن می رسد، شیفت سوم هم راه اندازی خواهد شده که ساعت کاری کارگران معدن چاه گز به هشت ساعت کاهش پیدا خواهد نمود.
وی افزود: جهت حقوق معوق اسفندماه و عیدی و پاداش سال 99 نیز قرار شد این معوقات تا دهم اردیبهشت امسال پرداخت گردد.
کارگر به خدمات رفاهی جهت کارگران اشاره نمود و گفت: کارفرمایان موظفند وعده های غذای مناسب برای کارگران را تأمین کنند که باتوجه به قرار گرفتن در ماه مبارک رمضان امکان توزیع غذای گرم برای نهار وجود ندارد، اما غذای مناسب برای افطار و سحر توزیع می شود.
وی خاطر نشان کرد: تمام تلاشمان این است که در راستای احقاق حق کارگران و مطالبات آنها قدم های مؤثری برداریم.
۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۸:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید