اخبار

صدور بیش از 4 هزار مجوز مشاغل خانگی در استان یزد

صدور بیش از 4 هزار مجوز مشاغل خانگی در استان یزد
4هزار و 234 مجوز مشاغل خانگی مستقل و 51 مجوز مشاغل خانگی پشتیبان از ابتدای سال 97 تاکنون در استان صادر شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از صدور 4هزار و 234 مجوز مشاغل خانگی مستقل و 51 مجوز مشاغل خانگی پشتیبان از ابتدای سال 97 تاکنون در استان خبر داد.
وی با بیان اینکه اتصال تولیدات و محصولات مشاغل خانگی به بازار فروش و تامین مواد اولیه این نوع کسب و کار‌ها حائز اهمیت است تصریح کرد: چند سالی است که طرح‌های پشتیان مشاغل خانگی به عنوان یک فرصت مطرح شده و در استان نیز 51 مجوز مشاغل خانگی پشتیبان جهت هماهنگی بیشتر بین مشاغل خانگی مستقل و فروش محصولات و تامین مواد اولیه آنها در بازار تشکیل شده است.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه منابع اختصاص پیدا کرده به مشاغل خانگی در سال گذشته بسیار اندک بود گفت: امیدوارم در سال «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» شاهد رشد و توسعه مشاغل خانگی در استان باشیم.
وی تأکید کرد: از ابتدای سال 97 تاکنون به هزار و 850 طرح مبلغی بالغ بر257 میلیارد ریال جهت ایجاد اشتغال برای 2 هزار و 218 نفر تسهیلات پرداخت شده است.
تشکری ادامه داد: تنوع عمل در حوزه مشاغل خانگی زیاد است و در این حوزه ممکن است افراد در داخل خانه خود به صورت کارمزدی برای تولیدکنندگان کار کنند و به ازای کار مزد دریافت کنند. همچنین، ممکن است فعالیت افراد به صورت مستقل باشد و یا ممکن است که این فعالیت در قالب یک برند شبکه تعاونی یا اتحادیه باشد.
وی با اشاره به تجارب برخی کسب و کارهای موفق در جهان تاکید کرد: بیش از ۱۵۶ کشور جهان در زمینه مشاغل خرد و کوچک خانگی فعالیت نظام‌مند دارند و بسیای از برندها در جهان از طریق این شغل‌ها ایجاد شده است.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در پایان تصریح کرد: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با هدف ساماندهی، استعدادسنجی، توانمندسازی و پایدارسازی مشاغل خانگی با اتصال به بازار نیز توسط این اداره کل و جهاد دانشگاهی استان در حال اجرا است، که براساس این طرح ۵۴ هزار و ۳۰۰ شغل خانگی در کشور ایجاد می شود که سهم یزد ۱۸۰۰ مورد است.
۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ۰۷:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید