اخبار

جزئیات حادثه رخه داده در شهرک فولاد یزد در مجتمع فولاد شمش ایساتیس

جزئیات حادثه رخه داده در شهرک فولاد یزد در مجتمع فولاد شمش ایساتیس
واکنش شیمیایی داخل مذاب و گاز گرفتگی باعث شده تا مذاب به خارج از دهانه کوره فوران کند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: در پی حادثه در شرکت شمش فولادی در مجتمع فولاد شمش ایساتیس شهرستان اشکذر 4 نفر از بازرسان کار این اداره کل بلافاصله به محل وقوع حادثه و سپس بیمارستان سوانح و سوختگی یزد مراجعه می کنند.
در این حادثه ۹ نفر از کارگران مصدوم شده بودند. با بررسی فیلم دوربین های مدار بسته کارگاه و گفتگوهای حضوری صورت گرفته با کارگران حادثه دیده و افراد مطلع در کارگاه مشخص شد که از 23 فروردین به مدت دو روز، تولید کارگاه به خاطر نداشتن مواد اولیه تعطیل بوده است .در روز حادثه پس از راه اندازی مجدد تولید، آهن اسفنجی داخل کوره شارژ شده و در انتها به جهت اصلاح ذوب مقداری اکسید و آهن اسفنجی به کوره اضافه شده که پس از آن ناگهان به جهت واکنش شیمیایی داخل مذاب و گاز گرفتگی، مذاب به خارج از دهانه کوره فوران می کند و در نتیجه مذاب به اطراف پخش شده و باعث مصدومیت افرادی که در فاصله حدود 6 متری کوره بودند می شود.
4 نفر از کارگران در محل کار به صورت سرپایی مدوا می شوند و 5 نفر از کارگران مصدوم به بیمارستان منتقل که دو نفر بلافاصله ترخیص و 3 کارگر مصدوم دیگر برای ادامه روند درمان در بیمارستان بستری می شوند که در حال حاضر شرایط آنها مساعد بوده و طی روزهای آتی از بیمارستان مرخص می شوند.
شرکت مزبور در زمینه تولید شمش آهنی از آهن اسفنجی فعالیت دارد و دارای 96 نفر کارگر بوده و از دو کوره القایی 12 تن برای تولید مذاب استفاده می کند.
۲۹ فروردین ۱۴۰۰ ۱۵:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید