اخبار

آیت اللهی مدیرکارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

100 درصد اعتبارات تخصیصی مشاغل خانگی استان در سال گذشته جذب شد/ صدور 447 مجوز مشاغل خانگی در سال گذشته

100 درصد اعتبارات تخصیصی مشاغل خانگی استان در سال گذشته جذب شد/ صدور 447 مجوز مشاغل خانگی در سال گذشته
در سال گذشته 447 مجوز در حوزه مشاغل خانگی توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان صادر شده که از این تعداد، 424 مجوز برای متقاضیان مستقل و 23 مجوز برای متقاضیان پشتیبان است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: فریبا آیت اللهی مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بیان کرد: سهم ابلاغی تسهیلات مشاغل خانگی استان یزد در سال گذشته، 42 میلیارد ریال با عاملیت بانک های رفاه و توسعه تعاون هر کدام به میزان 21 میلیارد ریال اعلام شد.
وی ادامه داد: در سال گذشته 447 مجوز در حوزه مشاغل خانگی توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان صادر شده که از این تعداد، 424 مجوز برای متقاضیان مستقل و 23 مجوز برای متقاضیان پشتیبان است.
مدیرکارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه 100 درصد اعتبار تخصیصی به متقاضیان پرداخت شد تصریح کرد: تعداد 105 طرح به مبلغ 45070 میلیون ریال به بانک های عامل(رفاه – توسعه تعاون) معرفی شده است که از این تعداد به 96 طرح به مبلغ 42000میلیون ریال اعتبار پرداخت و برای 197 نفر فرصت اشتغال ایجاد شد.
وی افزود: مشاغل یا کسب و کار خانگی در دنیای امروز رونق فراوانی گرفته است و با وجود بستر فضای مجازی فروش محصولات نیز از این روش گسترش یافته است.
آیت اللهی در پایان خاطرنشان کرد: در مشاغل خانگی تفکیک جنسیتی وجود ندارد و زنان و مردان می توانند با توجه به مهارت خود در خانه، نه تنها برای خود بلکه برای سایر اعضای خانواده شغل ایجاد کنند و در کنار خانواده و همراه با مراقبت از فرزندان، در محیط آرام، راحت و امن خانه مشغول به کسب و کار و در آمد شوند.
۸ فروردین ۱۴۰۰ ۰۹:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید