اخبار

ناصر زارع رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابرکوه:

شناخت فرصت های شغلی در حوزه بانوان شهرستان ابرکوه ضروری است

شناخت فرصت های شغلی در حوزه بانوان شهرستان ابرکوه ضروری است
بیش از 500 نفر از بانوان جویای کار را فارغ التحصیل دانشگاهی تشکیل می دهند و این ضرورت نگاه ویژه و خاص به حوزه زنان را مطالبه می کند.
به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابرکوه: اولین جلسه اشتغال بانوان شهرستان ابرکوه در سال جدید برگزار شد.
در این جلسه که با حضور اعضای هیئت موسس مرکز نیکوکاری کارآفرینی بانوان فدک شهرستان ابرکوه و در محل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی برگزار شد زارع رئیس اداره با اشاره به جایگاه زنان در نظام مقدس اسلامی و فرمایشات رهبر فقید انقلاب اسلامی درباره نقش زنان گفت: بخش اعظمی از جمعیت شهرستان را زنان تشکیل می دهند که به عنوان نیمی از جامعه و سازندگان اصلی آینده باید بیشتر از گذشته نقش ایفا نمایند.
وی افزود: جامعه سالم در گرو خانواده سالم است؛ لذا برنامه ریزی برای تحکیم بنیان خانواده، متضمن سلامت جسمی و معنوی دختران زنان و مادران جامعه محسوب می شود.
این مقام مسئول با اشاره به بانک اطلاعاتی تهیه شده افراد جویای کار توسط این اداره خاطرنشان کرد: بیش از 500 نفر از بانوان جویای کار را فارغ التحصیل دانشگاهی تشکیل می دهند و این ضرورت نگاه ویژه و خاص به حوزه زنان را مطالبه می کند.
رئیس اداره کار ضمن ارائه راهنمایی های لازم در حوزه مشاغل خانگی از جمله تشکیل اتاق فکر جهت بررسی وضعیت شهرستان و شناخت فرصت های شغلی در حوزه بانوان، برنامه ریزی برای توسعه اشتغال بانوان در مشاغل مناسب، تهیه برنامه های لازم برای افزایش مشارکت زنان در شهرستان، ایجاد ساز و کارهای اجرایی جهت اشتغال زنان سرپرست خانوار، آموزشهای لازم جهت توانمندسازی بانوان را ضروری دانست.
لازم به ذکر است مراکز نیکوکاری تخصصی کارآفرینی، تأمین مکان و تجهیزات، تأمین مواد اولیه کسب‌وکار، خدمات مشاوره‌ای، بازاریابی و فروش محصولات، آموزش‌های کسب‌وکار و کاریابی را به نیازمندان ارائه می کنند.
۸ فروردین ۱۴۰۰ ۰۹:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید