اخبار

استفاده حدود 3 هزار و 720 نفر از مقرری بیمه بیکاری در استان

استفاده حدود 3 هزار و 720 نفر از مقرری بیمه بیکاری در استان
از ابتدای سال 8 جلسه کمیته هماهنگی استانی بیمه بیکاری با حضور مدیرکل تامین اجتماعی و دیگر اعضاء برگزار شده است که حدود 398 پروند اعتراضی در این نشست مورد بررسی قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: هشتمین جلسه کمیته استانی بیمه بیکاری در سال جاری برگزار شد.

عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد گفت: از ابتدای سال 8 جلسه کمیته هماهنگی استانی بیمه بیکاری با حضور مدیرکل تامین اجتماعی و دیگر اعضاء برگزار شده است که حدود 398 پروند اعتراضی در این نشست مورد بررسی قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون حدود 3 هزار و 720 نفر از فرصت بیمه بیکاری استفاده می کنند تصریح کرد: با شیوع ویروس کرونا قریب به 19 هزار نفر در موج اول و تعطیل واحدهای تولیدی کار خود را از دست دادند که خوشبختانه بیش از 14 هزار نفر از ابتدای خردادماه بازگشت به کار شدند.

وی در خصوص بیمه بیکاری و شرایط استفاده از آن گفت: مطابق قانون کار جمهوری اسلامی ایران آن دسته از کارگرانی‌ که بدون میل و اراده خود از کار بیکار شوند در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط، می توانند از بیمه بیکاری استفاده نمایند.

تشکری مشمول قانون تامین اجتماعی بودن را از شرایط مهم استفاده از بیمه بیکاری عنوان کرد و افزود: در صورت مجرد بودن کارگر حداقل 6 ماه و حداکثر 36 ماه و در صورت تاهل حداقل 12 ماه و حداکثر 50 ماه مقرری بیمه بیکاری به متقاضیان واجد شرایط تعلق می گیرد.

وی با اشاره به برنامه ارتقای مهارت کارگران در ایام بهرمندی از مقرری بیمه بیکاری اظهار کرد: اگر کارگری مقرری بگیر بیمه بیکاری، مهارت داشته باشد می‌تواند در دوره های تکمیل مهارت و یا کسب مهارت‌های فنی و حرفه ای پیشرفته به صورت 100 در صد رایگان شرکت کند.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: افراد از کار افتاده، کسانی که بازنشسته اند و از سازمان تامین اجتماعی مستمری دریافت می کنند اتباع خارجی صاحبان حرف و مشاغل آزاد، بیمه شدگان اختیاری یا خویش فرما شامل بیمه بیکاری نمی شوند.

بیمه بیکاری
بیمه بیکاری

۲۵ اسفند ۱۳۹۹ ۱۲:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید