اخبار

کاهش حوادث ناشی از کار در استان یزد نسبت به سال گذشته/ بازرسی از 6983 واحد تولیدی در ایام کرونا

کاهش حوادث ناشی از کار در استان یزد نسبت به سال گذشته/ بازرسی از 6983 واحد تولیدی در ایام کرونا
در سال جاری 176 مورد حادثه حین کار در واحدهای تولیدی رخ داده که منجر به مصدومیت 180 نفر شده است و این در حالی است که نسبت به مشابه سال قبل شاهد کاهش 51 مورد حادثه در سطح واحدهای تولیدی هستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: مسئولین ایمنی شرکت توزیع نیروی برق یزد با حضور در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از زحمات حوزه مدیریت روابط کار این اداره کل در زمینه مسائل ایمنی تقدیر نمودند.

محمدجواد حیدری مدیر روابط کار این اداره کل با اشاره به اینکه شرکت توزیع نیروی برق یکی از شرکت های پیشتاز در امر حفاظت و صیانت از نیروی انسانی است گفت: رعایت دستورالعمل های ایمنی و فنی در بخش های مختلف صنعت باید به صورت فرهنگ در آید و نهادینه شود.
وی با بیان اینکه اداره بازرسی کار این اداره کل مسئولیت سخت و در عین حال مهمی دارد گفت: بازرسین ما به منظور نظارت بر اجرای صحیح قانون کار و آیین نامه های حفاظت فنی و بهداشت کار از طریق مراجعه مستقیم از کلیه قسمتهای کارگاه های مشمول برای حفظ صیانت نیروی کار انجام وظیفه می نمایند.
حیدری افزود: انجام بازرسی های ادواری از واحدهای مشمول قانون کار، رسیدگی به حوادث ناشی از کار به منظور پیشگیری از تکرار حوادث مشابه، برگزاری دوره های آموزشی برای کارگران و کارفرمایان در خصوص مباحث مختلف ایمنی، تشکیل کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار در واحدهای مشمول، بررسی مشاغل سخت و زیان آور و... از مهمترین فعالیت ها و وظایف اداره بازرسی کار می باشد.
وی تعداد کل بازرسی های انجام شده از سوی بازرسان کار استان در سالجاری را 6 هزار و 983 مورد عنوان کرد و افزود: در اوج شیوع ویروس کرونا همکاران بنده با دقت و حساسیت فوق العاده ویژه بر رعایت پروتکل های بهداشتی در واحدهای تولیدی نظارت می کردند. این امر باعث شده که کارگران استان کمترین درگیری را با بیماری کرونا داشته باشند و چرخ صنعت در استان بی وقفه بچرخد.
مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به کاهش حوادث ناشی از کار در سالجاری اشاره کرد و تصریح کرد: در سال جاری 176 مورد حادثه حین کار در واحدهای تولیدی رخ داده که منجر به مصدومیت 180 نفر شده است و این در حالی است که نسبت به مشابه سال قبل شاهد کاهش 51 مورد حادثه در سطح واحدهای تولیدی هستیم.
گفتنی است شرکت توزیع نیروی برق استان برای درجه بندی پرسنل خود از لحاظ ایمنی اقدام به اعطای نشان درجه سه به دو نفر از کارگران حوزه HSE نموده است. توجه این شرکت به مسائل ایمنی و با تدوین برنامه های پیشگیرانه باعث شده است که استان یزد کمترین خاموشی برق را در سطح کشور داشته باشد.

برق
برق
برق
برق
حیدری


۲۴ اسفند ۱۳۹۹ ۱۲:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید