اخبار

در نشست با دستیار وزیر در حوزه ارتباطات اجتماعی و حقوق شهروندی مطرح شد:

بیان مطالبات کارگران، کارفرمایان و بازنشستگان یزدی و قول مساعد برای رفع آنها

بیان مطالبات کارگران، کارفرمایان و بازنشستگان یزدی و قول مساعد برای رفع آنها
به علت افزایش قیمت ها، دریافتی های بازنشستگان کارگری تامین اجتماعی کفاف گذران زندگی را نمی دهد و آنها خواستار یکسان سازی پرداختی های بازنشستگان تامین اجتماعی هستند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: نهمین جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در سال جاری برگزار شد.
در این نشست که با حضور ویدئوکنفرانسی روزبه کردونی دستیار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه ارتباطات اجتماعی و حقوق شهروندی برگزار شد، مشکلات جامعه کارگری و کارفرمایی و بازنشستگان استان مطرح شد.
عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد با اشاره به مشکلات معیشتی که برای برخی از کارگران به دلیل شیوع ویروس کرونا به وجود آمده است گفت: خوشبختانه آمار واحدهای مشکل دار استان در سال جاری کاهش محسوسی داشته است. واحدهای تولیدی بزرگ در شرایط فعلی علاوه بر اینکه توجه ویژه ای به نیروی کار خود داشته اند در حوزه مسئولیت اجتماعی نیز در ایام کرونا سربلند بیرون آمده اند.
وی با بیان اینکه دستگاه های زیر مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال جاری نشست های گوناگونی را با تشکل های کارگری و کارفرمایی برگزار کرده اند خاطر نشان کرد: برحسب وظیفه به دور هم جمع شده ایم تا باری از دوش جامعه کار و تولید که در این جنگ اقتصادی در خط مقدم نبرد با دشمن به سر می ببرند برداریم.
باغشاهی رئیس کانون بازنشستگان استان نیز مطالبات بازنشستگان را مطرح و بیان کرد: به علت افزایش قیمت ها، دریافتی های بازنشستگان کارگری تامین اجتماعی کفاف گذران زندگی را نمی دهد و آنها خواستار یکسان سازی پرداختی های بازنشستگان تامین اجتماعی هستند.
باهنر رئیس کانون هماهنگی شورای اسلامی کار نیز در این جلسه به برخی از مشکلات پیش روی کارگران پرداخت و خواستار حذف قراردادهای سفید امضاء و توجه ویژه مسئولین به افزایش متناسب حقوق و دستمزد این قشر زحمتکش در سال جاری شد.
لازم به ذکر است روزبه کردونی دستیار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این دیدار ویدئوکنفرانسی گفت: تمامی مطالبات و مشکلات جامعه کارگری و کارفرمایی و همچنین بازنشستگان به سمع و نظر وزیر می رسد تا برای رفع مشکلات این عزیزان اقدامات موثری برداشته شود.
۲۴ اسفند ۱۳۹۹ ۰۹:۰۳
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید