اخبار

امضاء تفاهم نامه سه جانبه برای استفاده از ظرفیت های موجود سمن های استان در کارآفرینی

تفاهم نامه همکاری, تمدن پویا, عماد تشکری, استانداری یزد
تفاهم نامه سه جانبه شبکه سازی تشکل های مردم نهاد در راستای تقویت و توسعه اکوسیستم کارآفرینی مابین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد و مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی تمدن پویا منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست گفت: کارآفرینی و ایجاد اشتغال یکی از عوامل اصلی و کلیدی در رشد و توسعه اجتماعی، اقتصادی و نیز فرهنگی جوامع در عصر حاضر است. در این میان دولت‌ها باید با ایجاد و تقویت ارزش‌ها و ایجاد نگرش جدید کارآفرینانه بین اقشار مختلف جوامع و ترویج رفتارهای کارآفرینی برای فراهم سازی فضای مناسب کسب و کار درجامعه فرهنگ سازی کنند.

وی ادامه داد: فرهنگ سازی در زمینه کارآفرینی تنها به آموزش و ایجاد فضای کسب و کار به وسیله دولت ختم نمی‌شود، بلکه این کار نیازمند مشارکت هرچه بیشتر اقشار مختلف جامعه است.

تشکری با اشاره به اینکه با شیوع ویروس کرونا بسیاری از کسب و کارها دچار مشکل شد و برخی نیز کار خود را از دست دادند تصریح کرد: تشکیل سازمان های مردم نهاد و سمن‌ها برای تربیت نسل کارآفرین برای جامعه و نیز حمایت از کارآفرینان جوان موجب رشد بالندگی عرصه های اقتصادی و اجتماعی جامعه و موتور محرکه مناسب برای پیشبرد اهداف توسعه پایدار کشور است.

وی ادامه داد: سمن ها با ارائه آموزش های مربوط به حوزه کارآفرینی و نیز مهارت آموزی جوانان برای کار و فعالیت در عرصه های اجتماعی و اقتصادی خود زمینه بروز آسیب های اجتماعی ناشی از بیکاری را در جامعه کاهش می‌دهند.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه سمنهای کارآفرین می توانند بعنوان حلقه اتصال دستگاههای دولتی با کارآفرینان باشند افزود: سمن ها می توانند پشتیبان مشاغل خرد و خانگی بوده و با اتصال این مشاغل به بازار فروش  زمینه پایدار اشتغال را فراهم نمایند .

وی اضافه کرد: به منظور شبکه سازی تشکل های مردم نهاد در راستای تقویت و توسعه اکوسیستم کارآفرینی، تقویت ارتباطات اجتماعی بازیگران این حوزه و شکل گیری شبکه های کارآفرینی بر آن شدیم تا این تفاهم نامه به صورت سه جانبه منعقد گردد.

تشکری ادامه داد: مرکز مشاوره و خدمات کار آفرینی تمدن پویا  به عنوان تنها مرکز مشاوره که دارای مجوز فعالیت سمن در استان می باشد با هدف استفاده از ظرفیت سمن ها در جهت تحقق اهداف این تفاهم نامه فعالیت خواهد کرد؛ امیدواریم این تفاهم منشا اثرات مثبت و قابل قبولی در زمینه کاهش نرخ بیکاری و در نتیجه کاهش آسیب های اجتماعی در استان گردد.


تفاهم نامه سه جانبه با استانداری 6
تفاهم نامه سه جانبه با استانداری 4
تفاهم نامه سه جانبه با استانداری 3
تفاهم نامه سه جانبه با استانداری 2
تفاهم نامه سه جانبه با استانداری 1

۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ۱۰:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید