اخبار

شریعتمداری: با افتتاح 2400 مرکز مثبت زندگی در کشور، سازمان بهزیستی را به محلات برده ایم

شریعتمداری: با افتتاح 2400 مرکز مثبت زندگی در کشور، سازمان بهزیستی را به محلات برده ایم
با حضور حسن روحانی، رییس جمهوری و محمد شریعتمداری، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، ۲۴۰۰ مرکز خدمات بهزیسـتی «+ زندگی» در سراسر کشور افتتاح شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طرحی که امروز افتتاح می شود پروژه اجتماعی مهم دولت تدبیر و امید با عنوان بهزیستی در محلات یا مراکز مثبت زندگی است که سازمان بهزیستی را به محلات برده است.

وی افزود: خدمات سازمان بهزیستی در عرصه‌های گوناگون حداکثر در 300 نقطه کشور ارائه می‌شد که امروز با افتتاح پروژه مثبت زندگی، 2 هزار و 492 مرکز ارائه خدمات به وسیله 11 هزار مددکار، جامعه شناس، روانشناس و متخصص در سراسر کشور که متخصصین بومی، آموزش دیده و آشنا به  زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مناطق خدمات  ارائه می‌کنند.

شریعتمداری، این افتتاح را رویدادی مهم در عرصه اجتماعی دانست و تصریح کرد: امروز، همکارانم موفق شدند تا دانش عظیم سازمان بهزیستی  را در مراکز خدمات مثبت زندگی برای کمک به هم نوعان و ارتقای سطح خدمات در جامعه به کار گیرند و به عنوان بازوان تخصصی سازمان در جامعه فعال باشند.

وی سرمایه مردمی این طرح را 6 هزار میلیارد تومان دانست و اظهار داشت: آزمون سراسری برگزار و در قالب آن، 11 هزار جوان با دو هزار موسس در این مجموعه مشغول به کار شده اند.

شریعتمداری با بیان اینکه در مرحله آزمایشی 2.5 میلیون بازدید خانه به خانه انجام شده است گفت: این بازدیدها در 2 ماه آینده به پنج میلیون بازدید می رسد.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت:با این طرح،ماشین تولید فقر و محرومیت را در جامعه دنبال و با غربال گری، آموزش و ... پیشگیری را در جامعه محقق می سازیم تا از آسیب‌های اجتماعی نیز جلوگیری شود.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: این مراکز به لحاظ اقتصادی 21 میلیون سفر را کاهش داده و یک فعالیت پرافتخار اجتماعی را سامان می‌دهد.

 
۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ۰۸:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید