اخبار

پروژه عظیم گندله سازی سه چاهون رسما توسط رئیس جمهور افتتاح شد

پروژه عظیم گندله سازی سه چاهون رسما توسط رئیس جمهور افتتاح شد
پروژه عظیم گندله سازی سه چاهون بافق یزد به طور رسمی توسط رئیس جمهور افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق بازنشستگی فولاد "رضا مسرور" در مراسم افتتاح پروژه گندله سازی سه چاهون بافق یزد تصریح کرد: این پروژه بزرگترین پروژه به روش کوره دوار در کشور و سومین در دنیا است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد گفت: ارزش روز پروژه عظیم گندله سازی سه چاهون ۹۳۰۰ میلیارد تومان است که از منابع شرکت سنگ آهن مرکزی ایران و صندوق بازنشستگی فولاد تامین شده است.

وی افزود: این پروژه با ظرفیت ۵ میلیون تن برای ۸۰۰ نفر به صورت مستقیم و برای ۱۵۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد کرده است.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد تاکید کرد: این پروژه دو ویژگی خاص و مهم دارد؛ نخست اینکه کیفیت محصولات آن بسیار بالاست و با متالازاسیون بالای ۹۰ درصد امکان رقابت در بازارهای جهانی است و دوم اینکه ، تشدید جنگ اقتصادی دشمنان و بیماری کرونا و خروج مهندسان و متخصصان خارجی نه تنها در سرعت اجرای پروژه خللی ایجاد نکرد بلکه با عزم و اراده مهندسان توانمند ایرانی پروژه با سرعت بیشتری تکمیل و در موعد مقرر افتتاح شد

مسرور با اشاره به رویکرد صندوق های بازنشستگی و از جمله صندوق فولاد در خصوص پرهیز از خام فروشی در راستای ارزش افزوده بیشتر و سودآوری در شرکت های تابعه گفت: شرکت سنگ آهن مرکزی تا سال ها صرفا سنگ آهن دانه بندی و الگومره تولید می کرد و در دهه ۸۰، کنسانتره به تولیدات شرکت اضافه شد. اکنون نیز با افتتاح گندله سازی دو پروژه بعدی این شرکت در راستای تکمیل زنجیره فولاد، پروژه آهن اسفنجی و پروژه تولید ۲ میلیون تن کنسانتره است که عملیات اجرایی آن امروز با فرمان رئیس جمهور آغاز شد.
وی از حمایت های ویژه و همراهی های استاندار یزد، امام جمعه و اعضای شورای شهر بافق و همه مسئولان در خصوص بهره برداری از پروژه گندله سازی سه چاهون قدردانی کرد.

 
۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ۰۸:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید