اخبار

استقبال 114 نفر از طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در شهرستان ابرکوه

استقبال 114 نفر از طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در شهرستان ابرکوه
نشست توجیهی مدیران اجرایی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی استان یزد با حضور پیشران و متقاضیان رسته قالیبافی، خیاطی و تابلو فرش در شهرستان ابرکوه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابرکوه: در راستای اجرای طرح ملی حمایت از مشاغل خانگی نشست توجیهی با حضور جمعی از متقاضیان و پیشران های رسته های قالیبافی، خیاطی و تابلو فرش در شهرستان ابرکوه برگزار شد.
در این نشست اسلامی مدیر اجرایی طرح با بیان اینکه اتصال به بازار از مزیت های ویژه این طرح است، گفت: در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی؛ تسهیلات به متقاضیان اعطا نخواهد شد بلکه با توانمندسازی، تامین مواد اولیه و زمینه فروش و همچنین عرضه محصول توسط پیشران‌ها فرصت شغلی پایدار خانگی فراهم خواهد شد.
وی گفت: در این طرح، فرآیند شناسایی، مهارت آموزی، توانمندسازی شغلی و بازاریابی و تقویت زنجیره کاری و ایجاد اشتغال پایدار ویژه جامعه هدف دنبال می‌ شود.
در ادامه ناصر زارع رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی ابرکوه خوداشتغالی، بهبود معیشت و افزایش رفاه خانواده‌ها و پیشگیری از ورود به چرخه حمایتی، استفاده از ظرفیت‌های خانگی برای ایجاد اشتغال پایدار و مولد و اتصال صاحبان کسب و کار به بازار هدف و بنگاه‌های پیشرو را از مهم‌ترین اهداف کیفی این طرح برشمرد.
زارع با بیان اینکه توسعه مشاغل خانگی توازن بین کسب و کارها ایجاد و تولید و اشتغال را تقویت می‌کند، اظهار کرد: این طرح با توانمندسازی و اتصال به بازار به کسب و کارهای خانگی جهت داده و افزایش درآمد و ثروت در جامعه را به دنبال خواهد داشت.
لازم به ذکر است که تاکنون در استان یزد 2088 نفر در این طرح ثبت نام نموده و سهم شهرستان ابرکوه از این تعداد، 114نفر است که تا کنون مشاغلی همچون خیاطی، فرآوری کننده و بسته بندی انواع غلات و خشکبار، قالیبافی و تابلو فرش بیشترین رشته‌های ثبت‌نام شده در شهرستان هستند.
۶ اسفند ۱۳۹۹ ۰۸:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید